Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznes25 Wigilia Redaktora VIP-a [ZDJĘCIA]
24.12.2022 | 15:19

25 Wigilia Redaktora VIP-a [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Robert Sawicki

Po raz dwudziesty piąty w okresie przedświątecznym spotkała się grupa przyjaciół w Hotelu City.

Ta tradycja datuje się od 1995 roku, kiedy to postanowiono spotykać się właśnie w City. Przez ostatnie dwa lata spotkania się nie odbywały z powodu pandemii.

Na przestrzeni lat miejsce ulegało zmianom. Była Mega, Hotel Brda, Maestra. Teraz ostatnie dwa lokale przestały działać, więc wróciliśmy na „stare śmieci”.

Jak co roku ustalam dzień i godzinę spotkania, a następnie dzwonię do wszystkich, żeby poinformować ich o szczegółach. Do grona wigilijnych przyjaciół należą ludzie różnych zawodów i profesji, jest tu wielu znanych w mieście osób z Prezydentem Rafałem Bruskim na czele.

Niestety kilku z nich na przestrzeni tych lat odeszło do krainy wiecznej szczęśliwości. Ostatnio zmarł mój serdeczny przyjaciel, znany bydgoski architekt Andrzej Malingowski, który bywał na naszych wigiliach od samego początku.

Wśród biesiadników pojawia się już drugie pokolenie, z synami przychodzą na przykład Bogdan Dudziński czy Andrzej Dulcet.

Ciekawostką może być również to, że część żon naszej grupy pod wodzą Aliny Granuszewskiej również od przeszło 20 lat spotyka się na wieczorze wigilijnym. Kiedyś panie spotykały w Restauracji Gallery, a teraz w prowadzonej przez nią wraz z mężem Karczmie Młyńskiej.

W imieniu więc wszystkich wigilijnych biesiadników życzę czytelnikom Wesołości Świątecznej.

0 0 votes
Article Rating
Wojciech Szczapa Romanowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
1 rok temu

Niech żyje nam Wojciech SZCZAPA Szczapowski !!
Jeszcze ze 120 lat !!!