Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje300 mieszkań powstanie tuż nad Brdą. „Aglomeracja bydgoska to olbrzymi potencjał”
27.01.2017 | 00:47

300 mieszkań powstanie tuż nad Brdą. „Aglomeracja bydgoska to olbrzymi potencjał”

Na bydgoskim rynku deweloperskim pojawi się nowy gracz - ustaliła MetropoliaBydgoska.PL.

Na zdjęciu: Nowe bloki mają powstać w rejonie ulic Fordońskiej i Żabiej.

Fot. Google Street View

Spółka JHM Development sfinalizowała w czwartek zakup działki w rejonie skrzyżowania ulic Fordońskiej i Żabiej. W tym miejscu planuje do 2020 roku wybudować kilkaset nowoczesnych mieszkań.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa wizytówka Bydgoszczy. Budujemy coraz wyżej – Nordic Astrum, River Tower, Arkada Business Park…

Inwestor o transakcji poinformował w specjalnym komunikacie – teren o powierzchni blisko ośmiu tysięcy metrów kwadratowych nabył od Spółki Lekarzy Intercor. Wartość umowy wyniosła ponad 6,76 miliona złotych. JHM Development już w przyszłym roku chce rozpocząć budowę kompleksu mieszkaniowego wraz z funkcjami usługowymi. Inwestycja ma być realizowana nie dłużej niż dwa lata.

Co skłoniło dewelopera do wkroczenia na bydgoski rynek? – Lokalizację działki oceniamy jako bardzo atrakcyjną. Bliskość szkół, uczelni wyższych, biurowców, punktów usługowych oraz sklepów to największe atuty tej inwestycji – wylicza Regina Biskupska, prezes JHM Development. I dodaje, że dodatkowym atutem jest sąsiedztwo głównych węzłów komunikacyjnych, chociażby ronda Fordońskiego. – Po dokładnej analizie bydgoskiego rynku nieruchomości jesteśmy przekonani, że będzie to jeden z naszych najlepszych projektów. Oceniamy, że aglomeracja bydgoska licząca około 600 tysięcy ludności to ogromny potencjał. Tak szybko rozwijające się miasto potrzebuje nowoczesnych obiektów mieszkalnych – przekonuje prezes Biskupska.

JHM Development jest aktualnie obecny w województwach: śląskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim oraz pomorskim. Szlify w dużym mieście zbiera, finalizując budowę osiedla Twoja Dolina w Katowicach. Firma chce w Bydgoszczy wykorzystać doświadczenie uzyskane właśnie podczas inwestycji na Śląsku.

Nowy inwestor na bydgoskim rynku mieszkaniowym to spółka, której większościowym udziałowcem jest Mirbud. Notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Powiązane treści