Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale41 kilogramów marihuany w rękach bydgoskich policjantów. Zatrzymano dwóch mężczyzn [WIDEO]
25.10.2021 | 12:31

41 kilogramów marihuany w rękach bydgoskich policjantów. Zatrzymano dwóch mężczyzn [WIDEO]

Na zdjęciu: Kilkanaście kilogramów marihuany było przechowywanych w domu pod Łabiszynem.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich, prowadzoną przez dwóch bydgoszczan w gminie Łabiszyn.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu pracowali nad dwoma mieszkańcami miasta, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. – Trop doprowadził ich do jednej z miejscowości w powiecie żnińskim, a dokładnie do jednego z domów w gminie Łabiszyn – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

W miniony czwartek (21 października) funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. – Po podjechaniu pod dom zauważyli, że osoby przebywające w budynku zaczęły nerwowo wyglądać przez okna. Wówczas dynamicznie wkroczyli do domu. Wewnątrz budynku było dwóch typowanych mężczyzn. 32 i 30-latek szybko zostali obezwładnieni i zatrzymani – opisuje Słomski.

W domu była mocno wyczuwalna woń marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili namioty, skrzynki i worki wypełnione „towarem”. Część roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki oraz suszarki. Ponadto, policjanci znaleźli też młynek oraz wagę elektroniczną. – Łącznie w domu zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany – dodaje komisarz.
To jednak nie był koniec. W sąsiedniej miejscowości funkcjonariusze namierzyli plantację konopi indyjskich, którą „opiekowali” się zatrzymani mężczyźni. Hodowano na niej 27 krzewów konopi indyjskich uprawianych w donicach na podmokłym terenie. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu (ponad 1,5 metra).

32 i 30-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Obaj byli już wcześniej notowani między innymi za przestępstwa narkotykowe. Dalej sprawą zajęli się policjanci ze Żnina. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy zakazanych konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 32 i 30-latka na najbliższe trzy miesiące. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści