Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja70 drzew na 70-lecie UTP. Na fordońskim kampusie uczelni odbędzie się akcja nasadzeń
utp bydgoszcz
22.04.2021 | 12:44

70 drzew na 70-lecie UTP. Na fordońskim kampusie uczelni odbędzie się akcja nasadzeń

Na zdjęciu: Jak podkreśla rektor UTP prof. Marek Adamski, sadzenie drzew to forma świętowania jubileuszu 70-lecia uczelni, która doskonale wpisuje się w jej charakter.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

Mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego przy UTP posadzą 70 drzew na terenie kampusu przy ulicy Kaliskiego w Fordonie. W ten sposób upamiętnią jubileusz 70-lecia uczelni oraz włączą się w obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 kwietnia w godzinach od 9:30 do 13:30. W tym czasie na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy, siedemdziesięcioro dzieci posadzi siedemdziesiąt jubileuszowych drzewek. Rektor UTP prof. Marek Adamski posadzi siedemdziesiąte drzewo, symbolicznie zamykając akcję.


CZYTAJ TAKŻE: Na UTP ruszył pilotażowy punkt szczepień


Świętowanie jubileuszu może przybrać wiele różnych form, forma ekologiczna doskonale wpisuje się w charakter naszej uczelni. Sadząc drzewa z najmłodszymi studentami, w kontekście obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi, chcemy pokazać jak ważna jest troska o środowisko naturalne i otoczenie, w którym żyjemy – mówi rektor UTP.

Ze względu na sytuację epidemiczną, akcja sadzenia drzew odbędzie się w trzech grupach (I grupa – godz. 9:30, II grupa – godz. 11:00, III grupa – 12:30). Zapisy odbywają się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie internetowej UTP oraz profilu na Facebooku. Uczestnicy akcji otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
7 miesięcy temu

Komuno wróć!

Powiązane treści