Przerwana seria. Astoria gorsza od Legii

Dodano: 02.12.2015 | 22:30

Warszawianie wygrali w Bydgoszczy 87:73.

Na zdjęciu: Dorian Szyttenholm zagrał dobrze, ale Astoria przegrała.

Po trzech zwycięstwach z rzędu koszykarze Astorii Bydgoszcz musieli uznać wyższość rywali. W środowym meczu I ligi przegrali z Legią Warszawa.

Zespół Przemysława Gierszewskiego był lepszy od przeciwnika tylko w I kwarcie, którą wygrał 21:19. Później było już tylko gorzej. II część meczu Legia skończyła z siedmiopunktową przewagą, a w ciągu kolejnych dziesięciu minut powiększyła ją do dwunastu oczek. W ostatniej partii różnica między obie drużynami zmieniała się tylko nieznacznie i ostatecznie warszawianie wygrali 87:73.

Najwięcej punktów dla Astorii zdobyli Piotr Robak (19), Hubert Mazur (17) i Dorian Szyttenholm (15). W Legii zaś najskuteczniejszy był Łukasz Wilczek – 19 oczek. Tylko pięć na swoim koncie zapisał wychowanek Astorii, Mateusz Bierwagen.

W sobotę Astoria zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Rozmus Katowice, czyli ostatnią drużyną tabeli.