Cztery bramki i trzecie zwycięstwo Zawiszy

Dodano: 22.08.2020 | 18:59

Na zdjęciu: Zawisza wygrał trzeci ligowy mecz z rzędu.

Zawisza Bydgoszcz po raz kolejny wygrywa ligowy mecz. W pojedynku 4. kolejki IV ligi „Niebiesko-Czarni” pokonali na wyjeździe Chełminiankę Chełmno 4:0.

Strzelcem pierwszej bramki dla Zawiszy był Adrian Brzeziński, który w 28. minucie wykorzystał podanie Jaya Jaskólskiego. Jak zauważył profil ZawiszaStats, był to pierwszy gol tego zawodnika dla Zawiszy w IV lidze. Brzeziński jest jednym z dwóch piłkarzy (obok Bartosza Stoppela), którzy strzelał bramki zarówno w A i B-klasie, jak i okręgówce i teraz w IV lidze.

W drugiej połowie goście podwyższyli prowadzenie – drugiego gola strzelili jednak dopiero w 77. minucie Rafał Piekuś. Tuż przed końcem meczu trzecie trafienie zaliczył Patryk Kozłowski. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Oczkowski z rzutu karnego.

Z uwagi na pauzę Sportisu Łochowo, Zawisza wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje Lider Włocławek, który w tej kolejce rozgromił KS Brzoza aż 9:1.

Chełminianka Chełmno 0:4 Zawisza Bydgoszcz

Adrian Brzeziński 28, Rafał Piekuś 77, Patryk Kozłowski 88, Mateusz Oczkowski 90 (k)

Wyjściowe składy:

CHEŁMINIANKA: Lasek – Kaczkowski, Przybylak, Komur, Piasecki, Gronowski, Andrzejewski, Igliński, Gross, Szpankiewicz, Marks.

ZAWISZA: Michał Oczkowski – Mateusz Oczkowski, Orlicki, Stoppel, Deresiewicz – Mielcarek, Sochań, Brzeziński, Piekuś, Jaskólski – Żylski