Sobota w IV lidze: Pogromy i kolejna wpadka Włocłavii

Dodano: 21.08.2021 | 18:26

Na zdjęciu: Chemik Moderator został nowym liderem tabeli.

Za nami wszystkie mecze 3. kolejki IV ligi. Komplet punktów mają na razie trzy zespoły.

Pierwszy mecz 3. kolejki rozegrano już w piątek. Unia Solec Kujawski potwierdziła dobrą dyspozycję i wygrała w Gniewkowie 2:0 po bramkach Łukasza Nowaka i Sebastiana Packa.

W sobotę na boisko jako pierwsi wybiegli zawodnicy Pogoni Mogilno i BKS Bydgoszcz. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Delekty, ale 60 sekund później wyrównał Rafał Kostkowski. Zapachniało niespodzianką, ale wszystko szybko potoczyło się zgodnie z przewidywaniami. W 15. minucie Jay Jaskólski strzelił na 2:1, a w drugiej połowie trafiali jeszcze Piotr Mroziński i Antoni Krajnyk.

Nie było mowy o niespodziance w meczu Chemika Moderatora ze Startem Pruszcz. Już po 20. minutach było 2:0 dla gospodarzy – najpierw 17-letni stoper Damian Kochmański skutecznie główkował po rzucie rożnym, a później ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się o dwa lata starszy Damian Adamski. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców – tym razem po podaniu Adamskiego – wpisał się Patryk Perliński. Po zmianie stron tempo meczu zdecydowanie spadło, ale chemicy jeszcze dwa razy trafili do siatki – najpierw rezerwowy Kamil Goździkowski, a potem ponownie Perliński, ustalając wynik meczu na 5:0.

Wysoko – bo 5:1 – wygrał Lech Rypin z Pomorzaninem Toruń. Spadkowicz z III ligi ma na razie 0 punktów i bilans bramek 2:11. Dzisiaj do przerwy prowadził, a trzy gole stracił w doliczonym czasie gry.

Jeszcze efektowniej zwyciężył Sportis Łochowo, który aż 6:0 pokonał Orlęta Aleksandrów Kujawski. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Góra, Michał Kalitta (po dwa gole), Aleksandr Shpilevskii i Steffen Andersen.

Orlęta pozostają więc z jednym punktem w tabeli, który zdobyły przed tygodniem, remisując niespodziewanie z Włocłavią. W 3. kolejce drużyna z Włocławka rozczarowała po raz kolejny i przegrała na własnym boisku ze Spartą Brodnica 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 86. minucie Dmytro Martyniuk.

Drugi zespół z Włocławka, Lider, zremisował z Kujawianką Izbica Kujawska 0:0. Po porażce w pierwszym meczu i remisie w drugim tym razem zwycięstwo zanotowała Notecianka Pakość, która po bramce Radosława Wójcika wygrała w Chełmnie

Ciekawie zapowiadał się pojedynek Wdy Świecie z Cuiavią Inowrocław. Już w 4. minucie miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu Daniela Widza. W drugiej połowie Wda grała w osłabieniu, gdy w 56. minucie Bartosz Piotrowski sfaulował poza polem karnym Jakuba Nowakowskiego, trafiając go w głowę. Golkiper obejrzał czerwoną kartkę, ale już siedem minut później Gabriel Palito – były zawodnik Cuiavii – uspokoił sytuację, zdobywając bramkę na 2:0. Takim też wynikiem zakończył się mecz.

W tabeli prowadzi Chemik Moderator, który dzięki bilansowi bramkowemu wyprzedza Wdę Świecie i Unię Solec Kujawski. Włocłavia traci do najlepszych już pięć punktów.