Zawisza wygrał w ostatnim sparingu. W czwartek prezentacja

Dodano: 22.08.2016 | 13:31
Krzysztof Łożyński

Już w tym tygodniu bydgoszczanie rozpoczną zmagania w III lidze.

Na zdjęciu: Krzysztof Łożyński

W niedzielę piłkarze Zawiszy Bydgoszcz rozegrali siódmy, a zarazem ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Zanim dojdzie do inauguracji rozgrywek B klasy, Niebiesko-Czarnych czeka jeszcze prezentacja.

Rywalem bydgoszczan w ostatnim sparingu był Orzeł Kcynia. Mecz od początku układał się po myśli zawiszan, którzy już po 27 minutach prowadzili 5:0. W drugiej połowie dołożyli jeszcze dwie bramki, ostatecznie triumfując 7:0.

Dla podopiecznych Dawida Niezbeckiego i Patryka Zarosy było to trzecie zwycięstwo tego lata. W pozostałych sparingach Niebiesko-Czarni dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali. Jeszcze w ubiegłym tygodniu trener Niezbecki dobrze oceniał postawę swoich zawodników. – Zespół w każdym meczu, nawet wysoko przegranym z Orłem Osiek, wywiązywał się z założeń taktycznych, ale czasami rywale mieli więcej szczęścia i byli skuteczniejsi. Uważam, że dysponujemy takim składem, że powinniśmy wywalczyć awans – mówił szkoleniowiec.

W składzie zgłoszonym do rozgrywek można znaleźć m.in. Artura Gajewskiego, Pawła Ettingera, Krzysztofa Łożyńskiego czy Adama Wiśniewskiego, zaś całą kadrę Zawiszy będzie można zobaczyć w czwartek w amfiteatrze przy Operze Nova. Początek o godzinie 19:30.

Mecz sparingowy (21.08.2016)
Orzeł Kcynia – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:5)
bramki: Wojciech Ruczyński (cztery), Sergiusz Kot (dwa), Damian Nowak.

Zawisza (I połowa): Niwiński – Lewandowski, Każuro, Kaźmierski, Szymański – Błażejewicz, Wiśniewski – Marchwant, Kot, Ziemba – Ruczyński.
Zawisza (II połowa): Stypczyński – Kuczawski, Stoppel, Kaźmierski (65′ Każuro), Szymański (70′ Lewandowski) – Piechocki, Wiśniewski (65′ Błażejewicz) – Nowak, Szumla, Ziemba (70′ Marchwant) – Ruczyński (65′ Kot).