Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Finał Brązowego Kasku. Dwóch młodzieżowców ABRAMCZYK Polonii powalczy o trofeum

Dodano: 17.05.2026 | 11:28

Na zdjęciu: Maksymilian Pawełczak (kask niebieski) i Kacper Andrzejewski (czerwony) wystąpią w finale Brązowego Kasku w Grudziądzu.

Fot. Archiwum

Szesnastu zawodników wystąpi w czwartek, 28 maja w finale Brązowego Kasku, który rozegrany zostanie na stadionie w Grudziądzu. Poznaliśmy listę startową zawodów, a o to trofeum powalczy dwóch młodzieżowców ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz.

Po finale Srebrnego Kasku w Bydgoszczy, który padł łupem Wiktora Przyjemskiego (w biegu dodatkowym o pierwsze miejsce pokonał swojego klubowego kolegę z ABRAMCZYK Polonii Maksymiliana Pawełczaka), teraz przyszedł czas na kolejną młodzieżową imprezę w kalendarzu sportu żużlowego na 2026 rok. Szesnastu zawodników wystąpi w finale Brązowego Kasku, a gospodarzem tegorocznej rywalizacji będzie Grudziądz.

Finał Brązowego Kasku w Grudziądzu. Dwóch zawodników z Bydgoszczy na liście startowej

Organizatorzy zawodów ogłosili właśnie nazwiska szesnastki, która wystąpi 28 maja w finale, jaki rozegrany zostanie na stadionie przy Hallera 4. W tym gronie jest dwóch reprezentantów ABRAMCZYK Polonii – to wspomniany już Maksymilian Pawełczak, a także Kacper Andrzejewski.

W grudziądzkim finale, Pawełczak pojedzie z trzecim numerem startowym, co oznacza, że na pięć biegów fazy zasadniczej, aż trzykrotnie pojedzie z zewnętrznych pól (dwa razy z trzeciego i raz z czwartego). Andrzejewski wylosował z kolei jedenasty numer startowy, co oznacza, że po raz pierwszy zobaczymy go na torze w biegu trzecim, gdy zmierzy się z Pawłem Sitkiem, Bartoszem Jaworskim i reprezentantem miejscowego Bayersystem GKM-u Kevinem Małkiewiczem.

Finał Brązowego Kasku w Grudziądzu odbędzie się 28 maja. Start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 17:00, w dniu zawodów, w sprzedaży będą bilety, których ceny wynoszą od 10 do 30 złotych. Transmisję z zawodów ma przeprowadzić MotoWizja (stacja transmitowała już m.in. wspomniany wcześniej finał Srebrnego Kasku w Bydgoszczy). Dodajmy, że o trofeum rywalizują zawodnicy do 19 roku życia, a turniej stanowi także krajową kwalifikację do Indywidualnych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

ŻUŻEL – FINAŁ BRĄZOWEGO KASKU – GRUDZIĄDZ, 28 MAJA 2026 R., GODZINA 17:00

Lista startowa
1. Kamil Witkowski (PSŻ Poznań)
2. Kacper Halkiewicz (Włókniarz Częstochowa)
3. Maksymilian Pawełczak (ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz)
4. Igor Kordun (Stal Gorzów)
5. Nikodem Mikołajczyk (Betard Sparta Wrocław)
6. Nikodem Łuczak (Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski)
7. Kacper Mania (Unia Leszno)
8. Kacper Zieliński (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)
9. Bartosz Jaworski (Orlen Oil Motor Lublin)
10. Paweł Sitek (Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski)
11. Kacper Andrzejewski (ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz)
12. Kevin Małkiewicz (Bayersystem GKM Grudziądz)
13. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa)
14. Jan Przanowski (Bayersystem GKM Grudziądz)
15. Jakub Żurek (Innpro ROW Rybnik)
16. Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin)
R1. Emil Konieczny (Unia Leszno) – rezerwowy
R2. Bartosz Derek (Pres Grupa Deweloperska Toruń) – rezerwowy

Finał Brązowego Kasku. Dwóch młodzieżowców ABRAMCZYK Polonii powalczy o trofeum

Szymon Fiałkowski