Będzie darmowa komunikacja dla osób represjonowanych w PRL
Dodano: 20.03.2018 | 12:48Na zdjęciu: Osoby represjonowane w PRL i działacze opozycji antykomunistycznej będą mogli jeździć tramwajami i autobusami za darmo.
Fot. Stanisław Gazda
Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych mają niebawem uzyskać możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy bez ponoszenia opłat. Na najbliższej sesji radni zajmą się projektem autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego.
Pomysł wprowadzenia darmowych przejazdów dla osób represjonowanych zgłaszał w swoich interpelacjach radny Jarosław Wenderlich. W styczniu ponownie zwrócił się on do władz miasta o wyrażenie opinii dotyczącej jego wniosku. W odpowiedzi Rafał Bruski poinformował Wenderlicha, że trwają prace nad przygotowaniem skutków finansowych zastosowania takiej ulgi. Po ich poznaniu miała zapaść decyzja, czy zostanie ona wprowadzona.
Dziś ratusz przekazał, że prezydent Bruski skierował projekt uchwały o bezpłatnych przejazdach do Rady Miasta. Skorzystać z nich będą mogły osoby o potwierdzonym statusie działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych. Radni zdecydują o przyjęciu projektu 28 marca – można jednak przypuszczać, że w tej sprawie zapanuje jednomyślność i represjonowani niebawem będą mogli jeździć komunikacją za darmo.
– Dla mieszkańców Bydgoszczy wartości demokratyczne zawsze były niezwykle ważne. Świadczą o tym chociażby wydarzenia Bydgoskiego Marca, których rocznicę niedawno obchodziliśmy. Dziś tą uchwałą chcielibyśmy w symboliczny sposób uhonorować te osoby, które o te wartości walczyły – mówi Rafał Bruski.










