Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAdrian Miedziński: Przejście Golloba do Torunia też było mocno komentowane
Adrian Miedziński
10.11.2021 | 13:38

Adrian Miedziński: Przejście Golloba do Torunia też było mocno komentowane

Na zdjęciu: Adrian Miedziński został nowym zawodnikiem I-ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz, do której przeniósł się z eWinner Apatora Toruń.

Fot. Szymon Fiałkowski

Żużlowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz zaprezentowała skład podczas wtorkowej (9 listopada) konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu. Jednym z nowych zawodników w drużynie jest Adrian Miedziński.

To nie jest pierwszy transfer na linii Polonia Bydgoszcz – Apator Toruń. W przeszłości z Torunia do Bydgoszczy przechodzili m.in. Jacek Krzyżaniak, Mirosław Kowalik, Robert Kościecha, Tomasz Chrzanowski czy Robert Sawina, a barwy toruńskiego klubu w 2013 r. reprezentował Tomasz Gollob. Teraz z klubu z grodu Kopernika do Abramczyk Polonii przeszedł Adrian Miedziński. W bydgoskim zespole będzie drugim krajowym seniorem obok Daniela Jeleniewskiego.

Nie jest tajemnicą, że transfer Miedzińskiego (w 2013 roku wygrał żużlową Grand Prix w Toruniu, startując w niej z dziką kartą) był mocno komentowany wśród kibiców Abramczyk Polonii. – Przejście Tomka Golloba do Torunia w przeszłości też było mocno komentowane – mówi zawodnik. Gdy zauważamy, że transfery na linii Bydgoszcz – Toruń zawsze wzbudzały wiele emocji, zawodnik odpowiada: – Ja bym chciał, żeby te emocje wróciły i by one były w Ekstralidze. To buduje całą otoczkę i to jest fajne, że kibice tym żyją. Musimy zrobić wszystko, aby Bydgoszcz wróciła na należne miejsce, to jest świetny i utytułowany ośrodek żużlowy. Fajnie będzie, gdy Polonia ponownie zagości w Ekstralidze.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy skład, nowy cel. Abramczyk Polonia zaprezentowała się w ratuszu


Nie jest też tajemnicą, że Abramczyk Polonia chce awansować do PGE Ekstraligi, o czym podczas konferencji prasowej w ratuszu głośno mówił prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz. Nowy zawodnik drużyny tonuje jednak emocje. – To nie jest tak, że my już mamy ten awans. Pierwsza liga się mocno wzmocniła, jest zawodnik U-24 i ta liga nie będzie prosta. Play-offy wszystko zweryfikują. Skupmy się na tym, by wszystko funkcjonowały i byśmy wyprowadzili na jak najlepszą drogę bydgoski żużel – przyznaje Miedziński.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021 Miedziński w barwach Apatora Toruń uzyskał średnią biegopunktową 1,450 (37 średnia w lidze). Zawodnik zdecydował się na odejście z macierzystego klubu. – Wiadomo, jak się sytuacja poukładała. Zielona Góra spadła z ekstraligi, kontrakt w Toruniu podpisał Patryk Dudek. Też mógłbym podpisać kontrakt warszawski i czekać na jakiś klub, ale to jest takie zawieszenie i taka niewiadoma – podkreśla.

Jak nowy zawodnik zapatruje się na skład, jaki zbudowano w Bydgoszczy? – Jest rutyna i młodzież, trzeba to fajnie zbudować i wykorzystać. Na pewno jest ku temu duży potencjał. Gdybyśmy mogli wszystko w sporcie przewidzieć, to byłoby zbyt nudno. Sezon będzie długi, będzie więcej pojedynków i później play-off będzie końcową zabawą. Na tę końcową fazę sezonu każdy powinien uzyskać odpowiednią formę, to będzie najważniejsza część rozgrywek, która wszystko zweryfikuje – kończy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lech
Lech
17 dni temu

Moim zdaniem Miedziak będzie lepszy w Polonii niż niegdyś Gollob w Toruniu. Adrian, dasz radę, bydgoszczanie Cię lubią.

Ażej
Ażej
16 dni temu

Po roku ucieknie, średnia 1.0 max.

Powiązane treści