Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAktywne ferie w Myślęcinku. Propozycje dla małych i dużych
Stok Myślęcinek_SG (10)
17.01.2017 | 12:02

Aktywne ferie w Myślęcinku. Propozycje dla małych i dużych

Na terenie parku zorganizowanych zostanie wiele atrakcji.

Na zdjęciu: Wypad na sanki to dobra opcja.

Fot. Stanisław Gazda

Za niecałe dwa tygodnie uczniowie szkół na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną ferie zimowe. Dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić ten czas, powinny skorzystać z propozycji Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Opcji do wyboru jest kilka.

ZOBACZ TEŻ: Piłkarskie Ferie wracają do Centrum Handlowego Focus!

Grupy zorganizowane będą mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych połączonych z zabawą o tematyce zwierząt żyjących na łące. W trakcie ferii odbędą się również dwa wykłady o dokarmianiu ptaków zimą połączonych z warsztatem wykonywania kulek dla ptaków. Dzieci w wieku od 7 do 16 lat mogą zapisać się na zajęcia jeździeckie w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”.

W Myślęcinku odbywać się będą również półkolonie i kolonie organizowane przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W programie spotkań wymienione są między innymi doświadczenia laboratoryjne, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to możliwe będzie również korzystanie ze stoku narciarskiego. Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00 osoby poniżej 19 roku życia będą mogły bezpłatnie korzystać z wyciągu. Skorzystanie z tej opcji będzie możliwe po okazaniu legitymacji szkolnej.

Szczegółowe informacje dotyczące wspomnianych form spędzania czasu oraz ograniczeń wiekowych zamieszczone są na stronie internetowej LPKiW „Myślęcinek”.


Powiązane treści