Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeAleż to było wesele! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Dariusz Szamałek

Lekarze Maciej Socha i Mateusz Wartęga formalnie są małżeństwem od 23 lipca, ale wczoraj otoczeni przyjaciółmi wyznali sobie miłość i przypieczętowali wspólne życie jako mąż i mąż.

Piękna uroczystość na tarasie Rezydencji Sowa jest dopełnieniem ślubu jaki zawarli za granicą. Ceremonię poprowadziła Bogna Jurek- Drzewiecka, a muzyczne utwory bliskie sercom Mateusza i Macieja zaśpiewała Beata Spychalska. Po ślubowaniu sobie miłości i wierności i uczciwości małżeńskiej goście bawili się do rana przy muzyce Beaty (koncert na Tarasie Rezydencji Sowa), a później przy muzyce mechanicznej z DJ-em. List gratulacyjny od prezydenta Rafała Bruskiego wręczył jego zastępca Mirosław Kozłowicz.

Dr Maciej Socha opowiedział o swoim ślubie w Szkocji magazynowi Replika : „Jesteśmy zachwyceni i bardzo szczęśliwi. Termin ślubu musieliśmy ze względu na pandemię przekładać aż pięć razy, ale w końcu się udało. Uroczystość była fantastyczna, urzędnicy i urzędniczki przyjaźni nam, uśmiechnięci – oczywiście, że popłakałem się ze wzruszenia. To, co u nas wydaje się tak odległe, tu jest normalnością, nikogo małżeństwo dwóch mężczyzn nie dziwi. Po ceremonii spacerowaliśmy po centrum miasta w naszych odświętnych strojach, pod muszkami oraz z tęczowymi flagami w rękach. Przechodnie domyślali się, że musimy być nowożeńcami, bo podchodzili, gratulowali, życzyli powodzenia. Ale wierzę, że zmiana jest możliwa. Tata Mateusza, bardzo religijny katolik, miał na początku trudności z zaakceptowaniem homoseksualności syna, jednak zdobył niezbędną wiedzę, wszystko zrozumiał i… sam też czuję, że pokochał mnie jako partnera, a teraz męża, swojego syna. To właśnie tata Mateusza podarował nam ślubne obrączki. Z perspektywy Szkocji i wielu innych europejskich krajów, sytuacja ludzi LGBT w Polsce wydaje się jakaś nierealna, jak zły sen – nie mam wątpliwości, że normalność jest w Szkocji, nie w Polsce.”
Dr n. med. Maciej Socha to lekarz specjalista położnictwa i ginekologii onkologicznej, perinatologii. Najbardziej znany i medialny ginekolog w Polsce. Ekscentryczny aktywista, który walczy o zdrowie kobiet i ich prawa, o edukację seksualną i równość mniejszości seksualnych. Wzbudził ogromne kontrowersje występując w nagim kalendarzu fundacji Replika dla LGBT oraz obrzucając jajkami szkalujący mniejszości seksualne banner fundacji Pro-Prawo do życia. Kierownik Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy. Dyrektor Medyczny kliniki LEKARZE Mostowa 4 w Bydgoszczy i Prezes Zarządu POLSKIE LECZNICE Sp. Zo.o., Ordynator Oddziału Położniczo- Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku

Dr Mateusz Wartęga lekarz, zielarz- fitoterapeuta, student Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej. Stażysta w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pizzaman
Pizzaman
1 miesiąc temu

Który z Panów będzie rodził? Niech się chłopom wiedzie…

Adonis
Adonis
1 miesiąc temu

Dużo tych przyjaciół

Jack
Jack
1 miesiąc temu

Jaka ceremonia ślubu? Co wy tutaj wypisujecie? Kim jest pani Bogna Jurek-Drzewiecka? Przecież w polski prawie nie ma ślubów jednopłciowych. Na terenie Polski obowiązuje polskie prawo, więc panowie są kawalerami.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

No nie rozumiem tutaj czegoś…dlaczego nie pisaliście o moim ślubie i weselu…też z żoną byliśmy w tym dniu bardzo szczęśliwi…też mieliśmy gości…czyżby dyskryminacja ludzi hetero?

Sebastian Torzewski
Admin
1 miesiąc temu

Jack, tak jak jest wyraźnie napisane, to było wesele. W tekście opisany jest ślub, do którego doszło kilka dni temu w Szkocji.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

To jest po prostu chore.

Klaudia
Klaudia
1 miesiąc temu

Jak czytam te komentarze to się słabo robi..
Życzę szczęścia i miłości! 😊

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Super! Gratulacje dla obu panów młodych 🙂 Tyle przeszkód na drodze ale nie poddali się. Bardzo miło czytać takie piękne historie. Dużo szczęścia i uśmiechu życzę

Jack
Jack
1 miesiąc temu

Do administratora – zaraz zgłaszam sprawę naruszenia ustawy o RODO. Publikujecie wizerunki uczestników prywatnej imprezy. Ciekawe czy macie zgody osób, które są na zdjęciach?

Oliwia
Oliwia
1 miesiąc temu

Wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia! Dużo szczęścia Panie Doktorze! Brawo! Bardzo ale cieszymy Pańskim szczęściem.

Greg
Greg
1 miesiąc temu

Oj panowie widzę jacyś zbulwersowani 😂😎 przeczytajcie cały artykuł… ślub Szkocja, impreza weselna w Polsce plus gratulacje od prezydenta miasta. Przecież nie odbyła się w urzędzie czy pałacu ślubów 🙈
Oj dupki pieką … plus mądre komentarze „ który będzie rodził” a czy uczęszczał pan na lekcje biologii? Powinien pan wiedzieć, ze mężczyzna nie urodzi dziecka …

grzesiek
grzesiek
1 miesiąc temu

brawo, wielkie gratulacje za odwage no i spełnianie marzeń 🙂

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Gratulacje! 🙂

Romek
Romek
1 miesiąc temu

KIEDY ROZWÓD ! TRZEBA BYĆ MEDIALNYM ! PIĘKNIE PAN PO PRAWEJ UPIĘKSZONY SZTUCZNIE REWELACJA !

Pianista w kapeluszu
Pianista w kapeluszu
1 miesiąc temu

Świetna, radosna i piękna impreza!!! Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć, a Panom życzę wielu wspólnych lat w zdrowiu i miłości… 🙂

Slawomir
Slawomir
1 miesiąc temu

Powodzenia na dalszej drodze wspolnego życia. Szcześcia . Tak powinno być. Mam nadzieje ze inni ludzie pójda w Wasze ślady moze tak w końcu w tym kraju skończy sie średniowiecze.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Brawo chłopaki! za odwagę w uświadamianiu zacofanego społeczeństwa. Kochajcie się na wieki wieków AMEN !

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Jest to naprawdę… obrzydliwe

Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Gratulacje i wszystkiego najlepszego!

Stanisław
Stanisław
1 miesiąc temu

Obu pannom młodym życzę bólu du*y.

Komunista
Komunista
1 miesiąc temu

W tym terminie odbyło się wiele ślubów w Polsce. Dlaczego tutaj dziwolągi dostają gratulacje od prezydenta, a pary hetero nie?

Enzo
Enzo
1 miesiąc temu

„oraz obrzucając jajkami szkalujący mniejszości seksualne banner fundacji Pro-Prawo do życia” WTF?

Dona
Dona
1 miesiąc temu

O matko dziekuje Bogu ze nie mieszkam w Bydgoszczy i nie korzystam z ginekologów lekarzy ,naprawdę chore…..i nie smaczne

AniA
AniA
1 miesiąc temu

Ciekawe skąd p.Prezydent Bydgoszczy wiedział o tej imprezie… Czy to standard, że w soboty wysyła swoich urzędasów na prywatne przyjęcia…???

AniA
AniA
1 miesiąc temu

Zapraszam p.Prezydenta lub jego zastępcę na moją imprezę w następną sobotę. Też chcę sobie wrzucić z nim fotkę na Insta…

Chore
Chore
1 miesiąc temu

Żałosne !!!

beta
1 miesiąc temu

te idjotki od spraw kobiet z wyborczą latają syf sieją

beta
1 miesiąc temu

powikłania po operacyjne cudownie się zmył nie miał nawet przyjemności mnie przyjąć po tym wszystkim , umył ręce , w kartotece powypisywane bzdety , brak poszanowania dla pacjęta po operacji nie raczył się pojawić . co to sonty i montora nie raczył zerknąc buhhaha żewnata te idotki latają po szpitalach wychaczyły jakiegoś sohę o którym wspomniałam ,.

stary dziad
stary dziad
24 dni temu

Czy można zobaczyć zdjęcie jak obydwaj ,,oblubieńcy ” deflorują Bruskiego ?

stary dziad
stary dziad
23 dni temu

Moderator obcina mi pytanie kiedy obydwaj sodomici zdeflorują Bruskiego i czy to będzie na rynku ?

Powiązane treści