Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISukces bydgoszczanki. Alicja Kotlarek odebrała nagrodę na prestiżowej gali
08.06.2022 | 10:11

Sukces bydgoszczanki. Alicja Kotlarek odebrała nagrodę na prestiżowej gali

Zdjęcia: nadesłane

Projekt L’Elegance firmy AirJet Designs jako Concept Yacht Interior zwyciężył w Międzynarodowych Nagrodach Yacht & Aviation Awards. Firmę reprezentowała na gali w Wenecji bydgoszczanka Alicja Kotlarek.

Coroczna impreza odbywająca się w luksusowym Hotelu „Belmond” to swoiste rozdanie Oscarów w dziedzinie designu w projektowania luksusowych jachtów i prywatnych odrzutowców.

L’Elégance to koncepcja aranżacji wnętrz luksusowego jachtu poniżej 40 metrów stworzona przez AirJet Designs. Nowoczesną francuską inspiracją do stworzenia tego wnętrza było zapewnienie właścicielowi jachtu ekskluzywnego doświadczenia luksusowego życia, poprzez połączenie ekskluzywnych materiałów i rzemiosła z wyborem spersonalizowanych dzieł sztuki w pastelowej niebieskiej i szarej palecie kolorów.

Najbogatsze materiały zostały zastosowane w projekcie L’Elégance, aby stworzyć prawdziwie ekskluzywny jacht. Marmur z Carrary jest ułożony w jodełkę na podłodze i wykorzystany jako bar i ozdobna ściana wokół lustrzanego telewizora w jadalni. Naturalna skóra w kolorze shagreen i intarsja z drewna z wykończeniem na wysoki połysk uzupełniają wybór materiałów, aby zapewnić poczucie luksusu, bez nadmiernej ekstrawagancji.

Wyselekcjonowany wybór ekskluzywnych dzieł sztuki z brązu uzupełnia schemat aranżacji wnętrz i wprowadza delikatne ciepło do kabin. Na środkowej przegrodzie przyciągająca wzrok rzeźba ze szkła i srebra w postaci liści i proszku autorstwa artysty Yorgosa Papadopoulosa („Oko spokoju”) stanowi ostateczny szlif grafiki i ostatni element tego eleganckiego wnętrza jachtu.

L’Elégance oferuje nowy rodzaj wystroju wnętrz dla branży jachtowej i wywołuje poczucie luksusu dzięki połączeniu doskonałego rzemiosła, materiałów i kolorów bez przesady.

Po wręczeniu nagród odbył się ekskluzywny bankiet, na którym spotkać można tuzy designu z całego świata. Tym bardziej miło nam, że wśród takiego doborowego towarzystwa znalazła się bydgoszczanka Alicja Kotlarek. Zarówno jej, jak i firmie AirJet, którą z klasą reprezentowała serdecznie gratulujemy.

Bydgoszczanka studiowała projektowanie, zaczynając od Paryża, gdzie zaliczyła rok przygotowawczy w L’Institut Superieur Des Arts Appliques (LISAA), następnie otrzymała licencjat w Mediolanie (Instituto Europeo di Design), a magisterium uzyskała w Londynie (University of the Arts). Praktykę odbyła w Nowym Jorku u najsławniejszego obecnie designera na świecie, Karima Rashida.

0 0 votes
Article Rating
Wojciech Szczapa Romanowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments