Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMer Lwowa w Bydgoszczy. Odwiedził punkt pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]
21.01.2023 | 19:28

Mer Lwowa w Bydgoszczy. Odwiedził punkt pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Do Bydgoszczy przyjechał mer Lwowa Andrij Sadowy. Podczas wizyty odwiedził on organizację pozarządowe działające na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Andrij Sadowy został zaproszony na Campus Academy – wydarzenie w Młynach Rothera, którego inicjatorem był m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rozmowę z merem Lwowa poprowadził znany publicysta Tomasz Terlikowski. Jej głównym tematem był skutki wojny w Ukrainie dla lokalnych władz i społeczności. Sadowy opowiadał, że do jego miasta trafiło aż 75 tysięcy rannych w wyniku rosyjskiej agresji, co było sporym wyzwaniem organizacyjnym. – Ukraińskie wojsko to 40 milionów osób. Wszyscy będziemy walczyć i wierzymy w zwycięstwo – mówił mer. Liczył też na wsparcie w działaniach dyplomatycznych m.in. w celu przekazania Ukrainie czołgów Leopard.

Po wystąpieniu na Campus Academy, o 12:30 Sadowy spotkał się z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz uchodźców z Ukrainy i wspierającymi działania pomocowe miasta w tym zakresie. Do spotkania doszło w punkcie pomocowym „Bydgoszcz pomaga Ukrainie” działającym przy ul. Gdańskiej 138.