[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMer Lwowa w Bydgoszczy. Odwiedził punkt pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]
21.01.2023 | 19:28

Mer Lwowa w Bydgoszczy. Odwiedził punkt pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Do Bydgoszczy przyjechał mer Lwowa Andrij Sadowy. Podczas wizyty odwiedził on organizację pozarządowe działające na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Andrij Sadowy został zaproszony na Campus Academy – wydarzenie w Młynach Rothera, którego inicjatorem był m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rozmowę z merem Lwowa poprowadził znany publicysta Tomasz Terlikowski. Jej głównym tematem był skutki wojny w Ukrainie dla lokalnych władz i społeczności. Sadowy opowiadał, że do jego miasta trafiło aż 75 tysięcy rannych w wyniku rosyjskiej agresji, co było sporym wyzwaniem organizacyjnym. – Ukraińskie wojsko to 40 milionów osób. Wszyscy będziemy walczyć i wierzymy w zwycięstwo – mówił mer. Liczył też na wsparcie w działaniach dyplomatycznych m.in. w celu przekazania Ukrainie czołgów Leopard.

Po wystąpieniu na Campus Academy, o 12:30 Sadowy spotkał się z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz uchodźców z Ukrainy i wspierającymi działania pomocowe miasta w tym zakresie. Do spotkania doszło w punkcie pomocowym „Bydgoszcz pomaga Ukrainie” działającym przy ul. Gdańskiej 138.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
6 dni temu

Bardzo cenne odwiedziny. Widac ze Polska z Ukraina są i będą że siba razem- zatem wielkie marzenie Piłsudskiego spełniło sie- rosja i jej trole jak zwykle klamliwymii wypowiedziami proboja nas skłócić, ale im się to nie uda i rosja ma już problem. Super.

Ada
Ada
5 dni temu

Trzeba się łączyć z Ukrainą i robić wszystko, żeby nasze narody ze sobą współpracowały a nie kłóciły się. Kwestia historyczna pewnie zostanie wyjaśniona w Ukrainie po zakończeniu wojny i wprowadzą jako element edukacyjny rzeź na Wołyniu, więc niech nam to nie zamyka drogi do budowania lepszego świata.