[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Ważny gracz odchodzi z Astorii. Podpisał kontrakt z nowym klubem

Dodano: 25.05.2022 | 12:51

Na zdjęciu: W minionym sezonie, Andrzej Pluta wydatnie pomógł Enea/Abramczyk Astorii w wygranych z Treflem Sopot. W nowym będzie rywalizował z "Astą" jako gracz Trefla.

Fot. Archiwum

Andrzej Pluta nie jest już zawodnikiem Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz. W środę (25 maja) oficjalnie ogłoszono, że podpisał kontrakt z nowym klubem, a tym jest Trefl Sopot.

Na Pomorzu szybko zabrano się za budowę składu na nowy sezon. Na początek doszło do roszady szkoleniowca, bo za Marcina Stefańskiego drużynę przejął Chorwat Żan Tabak (były trener Zastalu Zielona Góra), a teraz ogłoszono, że do drużyny z Trójmiasta dołączył Andrzej Pluta, który dotąd występował w Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Z Treflem związał się rocznym kontraktem.

W sezonie 2021/2022 Pluta średnio zdobywał 8,8 pkt. na mecz, trafiał ponad 32,2% rzutów zza linii 6,75 m, do tego dokładał 1,3 zbiórki na mecz oraz blisko 3 asysty. To drugi gracz, który pożegnał się z bydgoskim klubem, „Asta” wcześniej ogłosiła, że z drużyną pożegnał się Michał Aleksandrowicz. Podczas niedawnego Q&A, prezes Bartłomiej Dzedzej zdradzał, że w składzie raczej nie zobaczymy także zagranicznych zawodników: Amerykanów Alana Herndona, Roda Camphora i Wesa Washpuna oraz Łotysza Klavsa Cavarsa.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi Marek Popiołek. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, zmianom nie ulegnie pozostała część sztabu szkoleniowego, jego asystentami będą Grzegorz Skiba i Marcin Woźniak.

Ważny gracz odchodzi z Astorii. Podpisał kontrakt z nowym klubem
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments