[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Michał Aleksandrowicz odchodzi z Astorii. W Bydgoszczy grał przez cztery sezony

Dodano: 06.05.2022 | 19:29

Na zdjęciu: Michał Aleksandrowicz nie jest już zawodnikiem Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Michał Aleksandrowicz nie jest już zawodnikiem Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz, o czym bydgoski klub poinformował w piątkowym (6 maja) komunikacie.

Popularny „Panda” grał w Bydgoszczy przez ponad cztery sezony. Był kapitanem zespołu, który w sezonie 2018/2019 wywalczył awans do Energa Basket Ligi.

– Dziękuję prezesowi Dzedzejowi, prezesowi Borkowskiemu, trenerom z którymi pracowałem i wszystkim kolegom z drużyny za to, że mogłem być częścią czarno-czerwonej rodziny – mówi Aleksandrowicz w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej i dodaje: – Ponad cztery lata, które spędziłem w grodzie nad Brdą były dla mnie nie tylko przystankiem w zawodowej karierze, ale również cenną lekcją, dzięki której stałem się lepszym człowiekiem.

W trakcie czterech sezonów w Bydgoszczy, Aleksandrowicz rozegrał w bydgoskim klubie 117 spotkań – 53 w I lidze oraz 64 w ekstraklasie, w których zdobył dla Astorii 632 punkty.

To pierwszy zawodnik, którego odejście oficjalnie potwierdzono z Astorii. Prezes klubu Bartłomiej Dzedzej niedawno mówił, że raczej nie będzie w składzie zagranicznych zawodników, którzy reprezentowali „Astę” w tym sezonie, tj. Amerykanów Alana Herndona, Wesa Washpuna i Roda Camphora oraz Łotysza Klavsa Cavarsa.

Michał Aleksandrowicz odchodzi z Astorii. W Bydgoszczy grał przez cztery sezony
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments