Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleApelacja w procesie Dariusza W. Obrona mężczyzny odwołuje się od wyroku
sąd_Oliwia_DariuszW_JW
22.01.2018 | 16:35

Apelacja w procesie Dariusza W. Obrona mężczyzny odwołuje się od wyroku

Apelację złożył adwokat Dariusza W.

Na zdjęciu: Sąd I instancji skazał Dariusza W. na 17 lat więzienia.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Jest apelacja obrony w procesie Dariusza W., skazanego przed sąd pierwszej instancji na karę 17 lat pozbawienia wolności za skatowanie swojej czteromiesięcznej córki.

O tej sprawie na łamach naszego portalu pisaliśmy wielokrotnie. Dariusz W. miał pobić swoją czteromiesięczną córeczkę, a także znęcał się nad rodziną, co wykazano w toku prokuratorskiego śledztwa. Pod koniec ubiegłego roku, sąd I instancji skazał mężczyznę na 17 lat pozbawienia wolności. To znacznie łagodniejszy wymiar kary, niż ten którego żądali śledczy w akcie oskarżenia. Prokurator wnioskował bowiem o wymierzenie Dariuszowi W. wyroku 25 lat więzienia.

Apelację od kary wymierzonej przez sąd zamierza złożyć obrońca oskarżonego. – Mogę tylko potwierdzić, że taka apelacja zostanie przeze mnie złożona – mówi nam mecenas Michał Błaszczyk. Adwokat Dariusza W., nie chciał szerzej komentować całej sprawy. Ujawnił nam jedynie, że przygotowywanie apelacji jest w toku. – Termin do jej złożenia jeszcze nie minął – kończy mec. Błaszczyk.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, apelacji od wyroku nie złoży prokuratura. – Podzielamy wyrok sądu pierwszej instancji – przyznaje Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła śledztwo w tej sprawie. – W naszej opinii, wyrok 17 lat więzienia to adekwatna kara do popełnionego czynu przez mężczyznę – informuje prokurator.

Oprócz wyroku 17 lat pozbawienia wolności, Dariusz W. usłyszał również piętnastoletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych: jego partnerki, która w procesie była oskarżycielem posiłkowym oraz 2,5-letniej córki.


Powiązane treści