Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBilet na tramwaj lub autobus kupisz w aplikacji. Nowe rozwiązania działa od piątku
12.11.2021 | 08:54

Bilet na tramwaj lub autobus kupisz w aplikacji. Nowe rozwiązania działa od piątku

Na zdjęciu: Od piątku, 12 listopada bilety można kupować przez dwie aplikacje na telefon.

Fot. Błażej Bembnista

Od piątku, 12 listopada pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy mogą kupić bilety okresowe przez aplikację w telefonie.  – Liczymy, że takie rozwiązanie zachęci kolejne osoby do korzystania z transportu publicznego. Opłata za przejazd jeszcze nigdy nie była tak prosta – zapowiadają drogowcy.

Dotychczas, aby kupić bilet miesięczny, należałoby wyrobić Bydgoską Kartę Miejską w siedzibie ZDMiKP lub włączyć do systemu swoją kartę płatniczą. Teraz można zakupić bilety okresowe, ale także jednorazowe przez telefon za pomocą aplikacji Mint Mobile Bydgoszcz lub zBiletem. Wystarczy założyć konto, a zakupione następnie bilety pojawią w aplikacji w telefonie. W przypadku kontroli trzeba będzie pokazać kontrolerowi smartfon z opłaconym biletem.

Aplikacja Mint Mobile pozwala nie tylko zakupić bilet, ale jest też portfelem kart, co oznacza, że umożliwia zamienne posługiwanie się Bydgoską Kartą Miejską, elektroniczną legitymacją studencką czy kartą płatniczą. W tym celu użytkownik powinien wybrać z menu bocznego zakładkę „Moje identyfikatory”, a następnie opcję „Dodaj identyfikator”. Wkrótce kolejne aplikacje mają umożliwiać zakup bilet okresowych i jednorazowych w Bydgoszczy.

Drogowcy przypominają, że to kolejna innowacja w bydgoskiej komunikacji. Od września ubiegłego roku można jeździć na podstawie transakcji wykonanej w pojeździe zbliżeniową kartą płatniczą. – Tego typu rozwiązania wpisują się w ideę smart city, która w naszym przypadku materializuje się w postaci konkretnych wdrożeń służących mieszkańcom – mówi Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przypominając też, że ponad 10 lat temu bydgoscy pasażerowie jako pierwsi w Polsce mogli podróżować z biletem okresowym zakupionym online zapisanym w systemie centralnym, bez potrzeby kodowania go na karcie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści