Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 8 • L 8
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAplikacja, która przyda się przed dniem Wszystkich Świętych
cmentarz2
27.10.2018 | 10:28

Aplikacja, która przyda się przed dniem Wszystkich Świętych

Na zdjęciu: Aplikację z e-cmentarzami warto mieć w komórce, zwłaszcza w dniu Wszystkich Świętych.

Fot. Stanisław Gazda

Teraz bez problemu będzie wyszukanie grobu na jednym z pięciu komunalnych cmentarzy. Dzięki  planom nekropolii, łatwiej będzie dojść do wybranego nagrobka. Aplikacja da również możliwość zapalenia wirtualnego znicza oraz zamieszczenia darmowego nekrologu. Wszystko to  za sprawą aplikacji e-cmentarze.

Aplikacja znajdująca się na stronie cmentarze.bydgoszcz.pl dotyczy wszystkich cmentarzy komunalnych w Bydgoszczy: przy ulicach Wiślanej, Lotników, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej i Ludwikowo. Dzięki dokładnej inwentaryzacji cmentarzy (podział na sektory, rzędy, numery grobów) oraz dokumentacji zdjęciowa istniejących grobów – powstał system, który będzie pomocny nie tylko dla zarządzających bydgoskimi cmentarzami, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców.

Na witrynie internetowej cmentarze.bydgoszcz.pl odnaleźć można wybrany grób –aplikacja umożliwia dokładną lokalizację konkretnego grobu – po wpisaniu nazwiska (lub tylko jego fragmentu), daty urodzenia lub śmierci – pojawi się mapa cmentarza, a na niej zaznaczony szukany grób (wraz z sektorem, numerem rzędu i numerem grobu). Wyświetli się także mapa dojścia do nagrobka ze wszystkich możliwych wejść na daną nekropolię. Jest też możliwość zapalenia na grobie osoby zmarłej wirtualnego znicza. Znicze będą „palić” się przez siedem dni.

Dzięki aplikacji można też zgłaszać ewentualne błędy w nazwiskach lub danych dotyczących dni urodzin i zgonów. Tą drogą będzie również możliwy kontakt z zarządcą cmentarza np. w sprawie opłat.

To nie wszystkie udogodnienia związane z uruchomieniem nowej aplikacji. Na stronie znajdują się także plany wszystkich cmentarzy komunalnych, obowiązujący cennik czy regulamin nekropolii.


Powiązane treści