Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Biurowiec Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim ma nowego zarządcę

Dodano: 01.03.2023 | 09:32

Na zdjęciu: Arkada Business Park to oddany do użytku w 2018 roku najnowocześniejszy budynek biurowy klasy A w Bydgoszczy, usytuowany przy rondzie Fordońskim.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Firma Blue Assets została nowym zarządcą najnowocześniejszego biurowca w Bydgoszczy – Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim.

Arkada Business Park to oddany do użytku w 2018 roku najnowocześniejszy budynek biurowy klasy A w Bydgoszczy, usytuowany przy rondzie Fordońskim. W 45-metrowym biurowcu, który ma dziesięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, znajduje się 11 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Głównymi najemcami Arkada Business Park są firmy Asseco, Ciech, BNP Paribas Bank, Skanska, Luxmed, GlobalLogic, GlobalProspect, Rotopino.pl, InterRisk, Giant, Almot oraz WeNet Group.

Reprezentacyjna architektura i usytuowanie przy Rondzie Fordońskim sprawiają, że kompleks jest rozpoznawalny i znakomicie wyeksponowany oraz oferuje atrakcyjne powierzchnie biurowe z widokiem na rzekę i panoramę Bydgoszczy. Wysoki standard wykończenia, zastosowanie proekologicznych rozwiązań potwierdzone certyfikatem BREEAM, możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni oraz przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego, zapewniają komfortowe warunki pracy – podkreśla Arkada.

Blue Assets nowym zarządcą biurowca Arkada Business Park

W środę, 1 marca poinformowano, że nowym zarządcą biurowca Arkada Business Park została firma Blue Assets, specjalizująca się w powierzchniach przemysłowych i magazynowych. Obsługuje ona blisko sześć milionów mkw. powierzchni w całej Polsce.

Wcześniej pieczę nad bydgoskim budynkiem sprawowały firmy Savills i Apsys. Nowego zarządcę na miejscu reprezentować będą Katarzyna Peplińska oraz Daria Gabeńska. Zasoby firmy zostały wyłonione ze struktur Panattoni – lidera rynku obiektów magazynowych w Europie, który od 2009 roku prowadził usługi zarządzania nieruchomościami i aktywami dla ogromnego portfolio dostarczonych powierzchni.

Zarządzanie kluczowym obiektem biurowym na błyskawicznie rozwijającym się rynku bydgoskim to ogromne wyzwanie, ale też dowód zaufania dla możliwości Blue Assets. Wierzymy, że skutecznymi usługami otworzymy sobie drzwi do kolejnych strategicznych inwestycji w całym kraju – mówi Anna Kordos, Head of Property Management w Blue Assets, związana z branżą nieruchomości od 20 lat.

– Wierzę, że dzięki odpowiedniemu zarządzaniu biurowiec sprosta rosnącym oczekiwaniom najemców i zaadaptuje się do nowej rzeczywistości rynku biurowego. Stworzyliśmy topowe miejsce do pracy w Bydgoszczy, które pozwala najemcom na pozyskanie najlepszych talentów na rynku pracy – podsumowuje Jan Wawrzkowicz, Prezes Zarządu FOR2 – spółki z grupy Arkada Holding, dewelopera i właściciela biurowca Arkada Business Park.

Bydgoszcz coraz atrakcyjniejsza na rynku biurowym

Podczas ostatniej edycji największych targów nieruchomości w Europie Bydgoszcz znalazła się w pierwszej dziesiątce średnich miast europejskich w kategorii „Strategia pozyskiwania inwestycji – FDI Strategy” w rankingu „European Cities and Regions of the Future 2022/2023”. – Największy ośrodek w regionie kujawsko-pomorskim przyciąga kolejne firmy, które potrzebują nowoczesnej powierzchni biurowej – o wysokim standardzie technologicznym i ekologicznym. Taką oferuje Arkada Business Park – mówi Anna Kordos.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy plan miejscowy dla Bartodziejów. Zabudowa przy Fordońskiej – maksymalnie 25 metrów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments