[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]

Przewaga nic nie znaczy. Enea Abramczyk Astoria przegrała z Suzuki Arką Gdynia

Dodano: 21.10.2022 | 22:06

Na zdjęciu: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz przegrała z Suzuki Arką Gdynia.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz ponownie w tym sezonie miała dużą przewagę nad rywalem i ponownie przegrała. Tym razem w Sisu Arenie lepsza okazała się Suzuki Arka Gdynia

Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie (27:27), w drugiej odsłonie meczu Astoria wyraźnie odskoczyła rywalom. Prym wśród bydgoszczan wiódł Mike Smith, który w pierwszych dziesięciu minutach gry zdobył aż 22 punkty. Na przerwę Astoria zeszła z wysokim prowadzeniem 62:45.

Po zmianie stron ekspresowe dotychczas tempo zdobywania punktów przez Astę wyraźnie spadło. Wystarczy powiedzieć, że bydgoska drużyna, która w drugiej kwarcie zdobyła 35 punktów, w trzeciej dopisała do swojego konta 16 oczek. Korzystając z tego, Suzuki Arka Gdynia wyraźnie zmniejszyła stratę – przed ostatnią kwartą przegrywała z Astą już tylko 73:78

Kolejny więc raz w tym sezonie bydgoscy koszykarze zanotowali przestój, który kosztował ich stratę dużej przewagi. Na sześć minut przed końcem Astoria miała już tylko dwa punkty więcej od rywali, a chwilę później – po celnej trójce Jamesa Florence’a – gdynianie objęli prowadzenie. W ostatnich minutach meczu cała hala głośno i na stojąco dopingowała Astorię, ale bydgoscy koszykarze kompletnie się zablokowali. Na niespełna dwie minuty przed końcem goście prowadzili już 93:84, a ostatecznie wygrali z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 102:88.

Bydgoscy koszykarze już po raz trzeci w tym sezonie przegrali mecz, w którym byli blisko zwycięstwa. Tym razem po świetnej drugiej kwarcie, w trzeciej i czwartej zagrali już dużo gorzej. Wystarczy podać przykład Smitha, który do wspomnianych 22 punktów w pierwszej połowie, w drugiej dołożył już tylko… cztery. Wszystkie z rzutów osobistych.

W następnej kolejce Enea Abramczyk Astoria zagra w Ostrowie Wielkopolskim. Mecz w przyszły piątek, 28 października o godz. 17:30. Transmisja na kanale Polsat Sport Extra.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2022/2023 – 5 KOLEJKA – 21.10.2022 R.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Suzuki Arka Gdynia 88:102 (27:27, 35:18, 16:28, 10:29)

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA: Smith 26 (3×3, 7 as.), Cayo 17, Simons 14 (4×3), Polanco 11 (1×3, 5 zb.), Wadowski 2 (5 as.) – Lewandowski 9 (1×3), Muszynski 7, Kołodziej 2, Stupnicki, Wińkowski.

SUZUKI ARKA: Florence 25 (2×3, 5 as.), Bogucki 18 (9 zb.), Musić 14 (8 as., 5 str.), Wołoszyn 12 (2×3), Wade 10 (15 zb.) – Wilczek 10 (1×3, 5 zb.), Hrycaniuk 6, Harris 3, Marchewka 2, Konopatzki 2, Sewioł, Samsonowicz.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Sławomir Moszakowski, Grzegorz Czajka.
Komisarz Energa Basket Ligi: Patrycja Gulak-Lipka.
Widzów: 1.445.