Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZaczęło się dobrze, ale później było gorzej. Toruń lepszy w derbach
13.03.2022 | 20:18

Zaczęło się dobrze, ale później było gorzej. Toruń lepszy w derbach

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Koszykarze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz przegrali w niedzielnym meczu derbowym z Twardymi Piernikami Toruń 70:81. O zwycięstwie gości zadecydowała świetna w ich wykonaniu trzecia kwarta meczu.

Początek spotkania na pewno nie zwiastował przegranej podopiecznych trenera Artura Gronka. Astoria zaczęła od efektownego alley-oopa i punktów Wesa Washpuna, a po niespełna trzech minutach gry prowadziła 11:2, zmuszając trenera rywali do wzięcia czasu. Początkowo przerwa niewiele dała i Asta utrzymywała przewagę (20:10). Później jednak bydgoszczanie oddali cztery niecelne ruty (w tym trzy zza linii 6,75), popełnili dwa błędy kozłowania i zrobiło się już tylko 20:19.

W końcówce pierwszej kwarty bydgoszczanie zdołali jeszcze utrzymać przewagę (23:21), ale w drugiej odsłonie gry zarysowała się nieznaczna przewaga torunian. Bardzo dobrze punktował James Eads III (do przerwy 15 punktów), ponadto torunianie lepiej zbierali piłki (17 do 12 po II kwartach) i finalnie Twarde Pierniki zeszły do szatni z prowadzeniem 42:40.

Po zmianie stron nadzieje bydgoszczan na korzystny rezultat prysły bardzo szybko. Torunianie powiększali przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wzrosła do aż 17 punktów. W ostatniej odsłonie meczu Astoria nieco zbliżyła się do rywali, ale tak naprawdę zwycięstwo Twardych Pierników ani przez chwilę nie było już zagrożone. Rywale zza miedzy wygrali 81:70.

Dla Enea Abramczyk Astorii była to 12 porażka w sezonie. Dokładnie tyle samo bydgoszczanie mają zwycięstw, co daje 9. miejsce w tabeli. Za pięć dni, 18 marca, bydgoscy koszykarze zagrają na wyjeździe z GTK Gliwice.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 25 KOLEJKA – 13.03.2022 R.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – TWARDE PIERNIKI TORUŃ 70:81 (23:21, 17:21, 14:29, 16:10)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Zębski 13 (1×3, 6 zb.), Cavars 12 (5 zb.), Washpun 9, Chyliński 9 (2×3), Camphor 4 (5 as.) – Pluta 15 (2×3), Nizioł 6, Herndon 2 (8 zb.), Aleksandrowicz, Kędel, Krasuski.

TWARDE PIERNIKI: Cel 14 (2×3), Rogić 12, Amigo 10 (12 zb.), Diduszko 7 (1×3), Manigat 6 (5 as.) – Eads III 28 (5 zb., 5 as.), Kołodziej 2, Karnowski 2, Samosonowicz.

Sędziowali: Jakub Zamojski, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Langowski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Jarosław Czeropski.
Widzów: 1.479.