Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria postraszyła GTK Gliwice
05.03.2017 | 19:08

Enea Astoria postraszyła GTK Gliwice

W niedzielę bydgoszczanie zmierzyli się z GTK Gliwice.

Na zdjęciu: Paweł Krefft dobrze zaczął mecz, ale w II połowie już nie zapunktował.

W niedzielnym meczu I ligi koszykówki Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z GTK Gliwice 83:100. Początek spotkania był udany dla podopiecznych Jerzego Chudeusza, ale w II połowie wyżej notowani gliwiczanie okazali się zdecydowanie lepsi.

Bydgoszczanie dobrze zaczęli mecz i po pięciu minutach prowadzili już 21:10. Do końca I kwarty utrzymali spokojne prowadzenie (30:23), a w drugiej odsłonie kontrolowali przebieg meczu. Tak było też na początku III kwarty, gdy na tablicy widniał wynik 55:47 dla gospodarzy. Później jednak ich gra załamała się. Goście zdobyli dziewięć punktów z rzędu i pierwszy raz objęli prowadzenie. Astoria zdołała jeszcze na chwilę uzyskać przewagę, ale gliwiczanie byli już nie do zatrzymania i w kolejnych minutach uciekali miejscowym. Ostatecznie wygrali aż 100:83.

Najwięcej punktów dla Astorii zdobyli Patryk Gospodarek (21) i Dorian Szyttenholm (15). W pierwszej części meczu bardzo dobre wrażenie sprawiał też Paweł Krefft, który już po I połowie miał na swoim koncie 11 oczek. Po przerwie jednak nie zapunktował.

Po 26. kolejkach Astoria zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale ma do rozegrania zaległy mecz z czternastą w tabeli ACK UTH Rosą Radom, który odbędzie się w Artego Arenie w najbliższą środę. Początek o 18:30.