Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 13
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaAutobusy linii 90 będą kursowały częściej? Wójt Białych Błot odpowiedział na interpelację radnej gminy
linia 90 białe błota
27.03.2020 | 07:59

Autobusy linii 90 będą kursowały częściej? Wójt Białych Błot odpowiedział na interpelację radnej gminy

Na zdjęciu: Od początku tego miesiąca, autobusy linii międzygminnej 90 wyjechały na trasę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest odpowiedź wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora na interpelację radnej Katarzyny Tomickiej w sprawie kursowania autobusów linii międzygminnej 90.

Przypomnijmy: radna Tomicka na początku marca skierowała interpelację do wójta gminy Białe Błota. Postulowała w niej wzmocnienie kursowania autobusów linii międzygminnej 90. W jej opinii, częstotliwość kursów autobusów tej linii (kursują na trasie od pętli na Garbarach do Łochowic) powinna być rozszerzona zwłaszcza w najbardziej newralgicznych godzinach i zaproponowała, aby rozszerzyć te kursy w zamian za kilka nieobłożonych kursów autobusów linii 92.

Wójt gminy Białe Błota w miniony poniedziałek (23 marca) przygotował odpowiedź na interpelację skierowaną przez radną. Czytamy w niej, że obecnie prowadzona jest diagnoza potrzeb przewozowych na linii międzygminnej 90. – Złożona przez panią propozycja zwiększenia częstotliwości kursowania na linii nr 90 w najbardziej newralgicznych godzinach wiąże się z koniecznością wprowadzenia do obsługi komunikacyjnej dodatkowego autobusu – napisał Dariusz Fundator.

Wójt sprecyzował, że wprowadzenie dodatkowego autobusu oznacza konieczność zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych zarówno ze strony gminy Białe Błota, jak i taboru autobusowego przez obsługujący linie międzygminne Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – W związku z powyższym, decyzja o zwiększeniu częstotliwości autobusu zostanie podjęta po dokonaniu diagnozy potrzeb mieszkańców oraz możliwości technicznych ZDMiKP – przekazał wójt gminy Białe Błota.

Autobusy linii międzygminnej 90 wyjechały na trasę od początku tego miesiąca. W dni powszednie (poniedziałek-piątek), wykonują one dziesięć połączeń na trasie Garbary-Łochowice, a w weekendy – cztery.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści