Bydgoszcz
0C
Śnieg
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 0
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaLinia międzygminna 90 będzie kursowała częściej? Jest interpelacja radnej gminy Białe Błota
linia 90 białe błota
23.03.2020 | 08:25

Linia międzygminna 90 będzie kursowała częściej? Jest interpelacja radnej gminy Białe Błota

Autobusy linii międzygminnej 90 na trasy po raz pierwszy wyjechały na początku tego miesiąca.

Na zdjęciu: Autobusy linii międzygminnej 90 kursują od pętli Garbary do Łochowic.

Fot. Szymon Fiałkowski

Cztery autobusy kursują do terenu gminy Białe Błota w ramach linii międzygminnych. Radna gminy Katarzyna Tomicka przygotowała interpelację w sprawie linii 90.

Uruchomienie autobusów linii 90 było kilkukrotnie przesuwane w czasie. Ostatecznie autobusy wyjechały na trasę z początkiem tego miesiąca. Kursują na trasie od pętli na Garbarach do Łochowic. Najwięcej emocji i kontrowersji wzbudził jednak rozkład jazdy autobusów. W dni robocze (poniedziałek-piątek) linia 90 wykonuje dziesięć kursów, a w weekendy – raptem cztery. W dodatku, mieszkańcy skarżyli się, że godziny odjazdów nieprzystosowane do ich potrzeb. Odbyło się nawet specjalne spotkanie w tej sprawie.

Radna gminy Białe Błota Katarzyna Tomicka złożyła do wójta Dariusza Fundatora interpelację w związku z kursowaniem autobusów linii 90. Jak pisze, częstotliwość kursów powinna być rozszerzona zwłaszcza w najbardziej newralgicznych godzinach. Proponuje przy tym, żeby rozszerzyć te kursy w zamian za kilka nieobłożonych kursów linii międzygminnej 92, która jeździ od pętli na Błoniu do Murowańca i w rozszerzonym wariancie – do Łochowa.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, autobusy linii międzygminnych 90, 91, 92 i 96 (jeżdżące od Bydgoszczy w kierunku gminy Białe Błota) kursują tak, jak w dni powszednie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści