Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeAutografy z okazji urodzin miasta. Aleja na Długiej dłuższa o nowe podpisy [ZDJĘCIA]
19.04.2021 | 20:09

Autografy z okazji urodzin miasta. Aleja na Długiej dłuższa o nowe podpisy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Robert Sawicki, Szymon Fiałkowski

W poniedziałek, z okazji 675. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich, na ul. Długiej odsłonięto nowe autografy. Aleja wzbogaciła się o podpisy prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza, Marka Gotowskiego oraz wyróżnionych wspólnie dr. hab. Janusza Kutty, dr. hab. Marka Romaniuka i Stanisława Błażejewskiego.

Pierwsze tablice z podpisami zostały odsłonięte czternaście lat temu. Tym razem uroczystość – z powodu epidemii nieco bardziej kameralną – zorganizowano w urodziny miasta. – Bardzo się cieszę, że widzimy się w tak wyjątkowym dniu – w dniu urodzin Bydgoszczy. Chyba lepszego prezentu miasto nie może sobie sprawić niż osoby, które bydgoską historię odkrywają i tworzą – mówiła podczas ceremonii  przewodnicząca rady miasta Monika Matowska. – Ulica Długa nam się zmienia, ponieważ co roku przybywa jej przyjaciół. W tym roku przybyło nam akurat pięciu panów, reprezentujących różne profesje, które są potrzebne nam – bydgoszczanom. Dziękuję i gratuluję – dodał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Wyróżnieni zostali:

– prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz – psychiatra i psychoterapeuta; konsultant wojewódzki ds. psychiatrii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego; kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy; kierownik Kliniki Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza; autor i współautor ponad 300 publikacji naukowych oraz były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego;

– Marek Gotowski – bydgoski przedsiębiorca, biznesmen; prezes firmy Gotowski zajmującej się przedsięwzięciami infrastrukturalnymi, która realizowała wiele ważnych dla Bydgoszczy inwestycji, takich jak np. budowa Trasy Uniwersyteckiej czy wiaduktu przy ul. Wojska Polskiego; jest liderem w budownictwie komunikacyjnym i przemysłowym.

  – dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski  (wspólne wyróżnienie) – bydgoscy historycy, archiwiści, badacze najnowszej historii miasta, o bogatym dorobku naukowym i popularno-naukowym; są autorami ponad 600 biogramów bydgoszczan, które zostały wydane w siedmiu tomach „Bydgoskiego Słownika Biograficznego“.

Autografy z okazji urodzin miasta. Aleja na Długiej dłuższa o nowe podpisy [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz zzz
zzz zzz
2 lat temu

gotowski szczególnie za trasę uniwersytecką zasłużył