Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBarbara Nowacka w Bydgoszczy. Wsparła startujące w wyborach kandydatki Koalicji Obywatelskiej
27.09.2023 | 13:18

Barbara Nowacka w Bydgoszczy. Wsparła startujące w wyborach kandydatki Koalicji Obywatelskiej

Zdjęcia:

– Te wybory wygrają kobiety – mówiła w Bydgoszczy jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. Przedstawicielka Inicjatywy Polska spotkała się z kandydatkami z listy KO w okręgu czwartym.

Nowacka wzięła udział w konferencji prasowej wraz z pozostałymi kandydatkami, które wystartują z listy Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W jej ocenie, te wybory będą miały szczególny charakter. – Będą decydowały nie tylko o przyszłości Polek, ale i całego kraju – powiedziała liderka Inicjatywy Polska. Dodawała przy tym: – Dzisiaj szczególnie widzimy, jak PiS zaczyna zagrażać naszym prawom, jak młode dziewczyny są indoktrynowane, jak minister Czarnek próbuje szkołę indoktrynować i dzielić.

W ocenie Nowackiej, Polki boją się dzisiaj zajść w ciążę i nie czują się bezpiecznie, a rząd PiS wycofał finansowanie leczenia metodą in vitro ze środków budżetowych. – Nawet, kiedy parze uda się urodzić dziecko, to dostęp do leczenia jest utrudniony, opieka okołoporodowa, szczególnie w mniejszych miastach, jest na coraz niższym poziomie i nawet, jak kobieta wróci do pracy po urodzeniu dziecka, to nie otrzymuje wsparcia od państwa –  podkreślała parlamentarzystka i mówiła, że młode Polki są dzisiaj zastraszane: – Nawet, jak pójdzie do lekarza, to nie wie, czy go tam spotka, a nie misjonarza albo policjanta.

 

Jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej przypomniała, że partia zebrała ponad pół miliona podpisów pod obywatelskim projektem, aby przywrócić finansowanie metody in vitro. – Jedną z pierwszych deklaracji KO jest, że po 15 października, a wtedy wygramy wybory, przywracamy refundację in vitro, przywracamy zdrowie i życie kobiet – dodawała.

Nowacka wsparła w Bydgoszczy kandydatki z listy KO w okręgu bydgoskim. Przypomnijmy, że o poselski mandat ponownie będą się ubiegały Iwona Kozłowska i Magdalena Łośko, a wśród kandydatek na liście są także m.in. radna Joanna Czerska-Thomas, Anna Niewiadomska, Maria Gałęska, Grażyna Rzęska czy Iwona Karolewska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments