Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Basen na Miedzyniu. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]

Dodano: 03.06.2022 | 14:22

Na zdjęciu: Basen powstaje przy ul. Pijarów.

Fot. mat. prasowe

Trwa budowa basenu na Miedzyniu. Jak poinformował generalny wykonawca inwestycji – Alstal Grupa Budowlana, prace zmierzają ku końcowi.

– Aktualnie na budowie prowadzimy końcowe prace związane z elewacją budynku i zagospodarowaniem okolicznego terenu – mówi Marcin Tryka, kierownik projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana. – W sąsiedztwie budynku basenu powstaje też nowy plac zabaw dla najmłodszych. Wewnątrz powstającego obiektu basenu trwają roboty wykończeniowe, takie jak: układanie okładzin ceramicznych, gładzie, malowanie, a także montaż sufitów podwieszanych.

W ramach inwestycji przy ul. Pijarów powstanie basen sportowy o wymiarach 25×12,5 i zmiennej głębokości 0d 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. W obiekcie znajdą się też brodziki dla rodziców z dziećmi o głębokości o,15 i 0,30 metra.


CZYTAJ WIĘCEJ: BASENY W BYDGOSZCZY


Z obiektu będą korzystać uczniowie szkoły i mieszkańcy miasta.  Projekt zakłada również zagospodarowanie terenu wokół basenu, w tym też przygotowanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

– Wykonujemy końcowe prace związane ze spawaniem niecek basenowych ze stali nierdzewnej – kontynuuje Marcin Tryka. W części technicznej budynku trwa montaż instalacji związanych z obiegiem i uzdatnianiem wody basenowej.

Odbiory obiektu mają odbyć się wczesną jesienią. ALSTAL realizuje inwestycję za blisko 18 mln zł. Wcześniej przedsiębiorstwo wybudowało już w Bydgoszczy basen Astoria oraz lodowisko Torbyd.

Aktualizacja: Znamy termin otwarcia basenu na Miedzyniu!

0 0 votes
Article Rating
Basen na Miedzyniu. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

A może by coś napisać o ciągłych problemach z otwarciem innych basenów w Bydgoszczy które już dawno zostały wybudowane. Ile razy w tym roku Czwórka była zamknięta lub częściowo otwarta. Raz trafiłem że wszystko było czynne.