Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaBędą kolejne zmiany autobusowych linii międzygminnych? Chcą tego mieszkańcy Kruszyna Krajeńskiego
Autobus - linia międzygminna 91, kierunek Przyłęki przez Ciele - pętla Błonie - SF
05.12.2019 | 10:12

Będą kolejne zmiany autobusowych linii międzygminnych? Chcą tego mieszkańcy Kruszyna Krajeńskiego

To druga petycja mieszkańców Kruszyna Krajeńskiego dotycząca sytuacji komunikacyjnej.

Na zdjęciu: Autobusy linii 91 kursują od pętli na Błoniu do Przyłęk.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kolejna w krótkim odstępie czasu petycja mieszkańców Kruszyna Krajeńskiego. Tym razem postulują oni zmianę w kursowaniu autobusów linii międzygminnych.

Mowa o autobusach linii 91 i 96, które jadą do Przyłęk. Linia 91 kursuje przez Ciele i Przyłęki, natomiast 96 – Trzciniec, Ciele i Przyłęki.

Zobacz również:

Petycja mieszkańców Kruszyna. Dotyczy stanu drogi powiatowej 1537C

Mieszkańcy Kruszyna Krajeńskiego w petycji, jaką skierowali do wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora postulują, aby autobusy wydłużyły swoją trasę do ul. Świerkowej, ale też postulują, by linie 91 i 96 kursowały częściej, niż ma to miejsce do tej pory. Najważniejszym argumentem jest jednak przeniesienie pętli autobusowej. Ta obecnie usytuowana jest przy ul. Mroźnej, a tam – jak piszą mieszkańcy – znajduje się jedyny w sołectwie plac zabaw dla dzieci.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy rok – nowa linia. Będzie czwarte połączenie między Bydgoszczą i gminą Białe Błota


– Przeniesienie pętli autobusowej jest konieczne, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa naszych dzieci – piszą mieszkańcy Kruszyna Krajeńskiego w petycji. Jak nadmieniają, dzieci wychodzą z placu zabaw bezpośrednio na utwardzoną jezdnię, na której zawracają autobusy linii 91 i 96. Ponadto, przypominają, że istniejąca w tym miejscu pętla autobusowa miała być jedynie rozwiązaniem tymczasowym.

Jednocześnie, podczas niedawnego zebrania wiejskiego padł postulat aby pętla została przeniesiona na wysokość wjazdu na boisko sołeckie przy ul. Świerkowej lub pod świetlicę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Rozwiązanie to zlikwiduje problem wykluczenia komunikacyjnego – czytamy w petycji. Zdaniem mieszkańców, takie rozwiązanie umożliwiłoby mieszkańcom ul. Lipowej, Świerkowej, Kwiatowej, Ogrodowej i Brzozowej na korzystanie z komunikacji międzygminnej na takich samych zasadach jak w innych sołectwach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści