Będzie nowa konkurencja i więcej miejsc na Bydgoszcz Triathlon

Dodano: 11.02.2016 | 14:59

W tym roku zawodnicy rywalizować będą także w kajakarstwie.

Na zdjęciu: Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w dniach 9-10 lipca.

Impreza Bydgoszcz Thriathlon odniosła przed rokiem spory sukces, więc w zbliżającej się edycji organizatorzy postanowili wprowadzić nowość – quadrathlon. Ponadto, zwiększona została liczba miejsc na dwóch dystansach.

Quadrathlon to rozszerzenie formuły typowego triathlonu o rywalizację kajakarską. Zawodnicy będą mieli do pokonania kolejno: 475 metrów pływania, 22,5 km rowerem, 2,125 km biegiem, 4 km kajakiem i ponownie 2,125 biegiem. Rywalizacja w quadrathlonie, w której weźmie udział 50 osób, zostanie rozegrana 9 lipca, czyli pierwszego dnia zmagań, wraz z dystansem 1/8 – superkrótkim.

Od uruchomienia zapisów triathlonowe zawody cieszą się dużym powodzeniem. Do imprezy zostało niemal pół roku, a niemal wszystkie miejsca na listach startowych zostały już zajęte. W związku z tym organizatorzy poinformowali we wtorek, że o dodatkowych 200 miejsc zwiększone zostały limity na dystansach 1/8 i 1/4.

Obecnie na listach startowych znajduje się ponad 2300 zawodników. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 lipca.