Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Prace potrwają kilka miesięcy
25.03.2016 | 16:45

Będzie remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Prace potrwają kilka miesięcy

Po rozbudowie wiaduktu komfort jazdy ma się znacznie zwiększyć.

Na zdjęciu: Remontowany będzie wiadukt prowadzący w stronę Kapuścisk.

Fot. Leszek Grabowski

Miasto ogłosiło przetarg na remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego nad al. Jana Pawła II. Prace modernizacyjne i związane z tym utrudnienia w ruchu mają potrwać około siedem miesięcy.

Wiadukt prowadzący w kierunku Kapuścisk podzielony jest obecnie na trzy pasy, lecz jeden z nich został odgrodzony betonowymi blokami i przeznaczony do ruchu pieszych. Po rozbudowie do dyspozycji kierowców zostanie oddana jezdnia trzypasmowa (prawy pas będzie przeznaczony do zjazdu w al. Jana Pawła II), a dla pieszych i rowerzystów dedykowany będzie nowo wykonany ciąg o szerokości 5,20 m, oddzielony od jezdni stalową barierą.

Zakres planowanych robót obejmuje także wymianę przęseł, wykonanie nowych i wzmocnienie dotychczasowych filarów oraz modernizację drogi dojazdowej do wiaduktu.

Koszt i data rozpoczęcia inwestycji nie są jeszcze znane. W ramach przetargu oceniana będzie nie tylko cena, ale też długość gwarancji na wykonane prace. W czasie robót ruch dwukierunkowy będzie wprowadzony na wiadukt prowadzący w stronę ronda Kujawskiego dzięki zorganizowaniu przejazdów przez torowisko. Prace mają potrwać około siedem miesięcy.


Powiązane treści