Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie więcej pieniędzy na Młyny Rothera i przystań RTW. Radni podjęli decyzję
24.05.2018 | 11:00

Będzie więcej pieniędzy na Młyny Rothera i przystań RTW. Radni podjęli decyzję

W związku z ofertami przewyższającymi zakładany budżet zwiększono środki na ważne inwestycje.

Na zdjęciu: Tak będą wyglądać tereny wokół Młynów Rothera.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rafał Bruski zareagował na oferty wykonawców, które przewyższały zakładany budżet. Radni na wczorajszej sesji przyjęli jego poprawkę dotyczącą zwiększenia środków na wykonanie prac w Młynach Rothera oraz rozbudowy przystani RTW Lotto-Bydgostii. 

W ostatnich dniach informowaliśmy o problemach związanych z ważnymi miejskimi postępowaniami inwestycyjnymi. Najniższa oferta na przeprowadzenie rewitalizacji Młynów Rothera wraz z otoczeniem była o 40 milionów złotych wyższa od budżetu przeznaczonego na to zadanie. Podobna sytuacja nastąpiła przy okazji przetargu na rozbudowę przystani przy ulicy Żupy – w tym wypadku propozycje wykonawców były wyższe od oczekiwań miasta jedynie o kilka milionów złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Dwie firmy chętne na wykonanie rozbudowy przystani RTW Lotto-Bydgostii


W związku z przedstawionymi ofertami wykonawców, konieczne było zwiększenie środków w budżecie na ten cel. 22 maja prezydent Rafał Bruski skierował do radnych projekt uchwały zmieniającą zapisy wieloletniej prognozy finansowej. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na rewitalizację Młynów o 38,5 miliona złotych (odpowiednio o 8,5 miliona złotych w 2019 i 30 milionów w 2020 roku) oraz kwoty na rozbudowę przystani o 3,3 miliona złotych w ramach wydatków budżetowych na przyszły rok pozwoli na podpisanie umów z firmami budowlanymi – a co za tym idzie na start obu inwestycji jeszcze w tym roku.

Uzasadniający uchwalenie poprawki skarbnik miasta Piotr Tomaszewski odniósł się na sesji do często postulowanej przez mieszkańców konieczności aktualizacji wycen w ramach kosztorysów. Według niego, w obecnej sytuacji na rynku jest to niewskazane. – Nie jest w naszym interesie, by umieszczać w budżecie kwoty maksymalne, bo to jest wskazówka dla inwestora: możemy zażądać więcej – stwierdził Tomaszewski.

Ostatecznie radni przyjęli autopoprawkę – 16 z nich było za, nikt nie był przeciw, ale siedmiu radnych wstrzymało się od głosu.


Powiązane treści