Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 16 • L 16
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportBeniaminek III ligi bez licencji. Może go zastąpić inny zespół
01.07.2020 | 14:25

Beniaminek III ligi bez licencji. Może go zastąpić inny zespół

Na zdjęciu: Rozgrywki III ligi rozpoczną się 1 sierpnia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na dokładnie miesiąc przed startem III ligi, wciąż nie wiadomo, kto wystartuje w rozgrywkach. Licencji nie otrzymał jeden z beniaminków.

Do startu w rozgrywkach nie dopuszczono LKS-u Gołuchów. W tej sytuacji prawo do uzyskaniu awansu uzyskała druga w tabeli wielkopolskiej IV ligi Unia Swarzędz. – Jeśli w przypadku klubu z Gołuchowa nie nastąpi żadna zmiana formalno-prawna, a Unia otrzyma licencję na grę w III lidze, wówczas wystąpi na szczeblu makroregionalnym. W przypadku gdyby Unia również nie otrzymała licencji, wtedy do procesu dopuszczenia do III ligi przystąpi Victoria Września – wyjaśnia Wielkopolski ZPN.

Licencję otrzymał za to Górnik Konin, którego wniosek początkowo odrzucono z uwagi na rażące naruszenie przepisów finansowych i infrastrukturalnych. Zgodę na udział w rozgrywkach dostała także Unia Janikowo, który musiała uzupełnić dokumentację o pismo z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przypomnijmy, że wcześniej z rozgrywek III ligi wycofał się Grom Nowy Staw. Z II ligi na pewno spadnie Gryf Wejherowo, a niepewny pozostaje los Elany Toruń (punkt przewagi nad strefą spadkową) i Lecha II Poznań (dwa punkty zapasu). Rozgrywki mają rozpocząć się 1 sierpnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści