Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 3
3C
Nd
5C
Pon
6C
Wt
7C
Sr
4C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBezpieczniej na przejazdach kolejowych? Instruktorzy przeszkoleni
przejazd kolejowy, tory, stop - mat. policji
25.10.2016 | 11:05

Bezpieczniej na przejazdach kolejowych? Instruktorzy przeszkoleni

PKP PLK prowadzi akcję "Bezpieczny przejazd"

Na zdjęciu: W ostatnich dniach policjanci także prowadzili akcję dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach.

Fot. mat. prasowe policji

W poniedziałek w City Hotelu w Bydgoszczy przedstawiciele PKP PLK spotkali się z instruktorami nauki jazdy. Celem konferencji było poprawienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Szkolenie w formie warsztatów odbyło się w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd” prowadzonej przez PKP PLK. Kilkuset instruktorów w całym kraju ma okazję do dyskusji na temat szkolenia kursantów w zakresie przejazdów kolejowych.

Zależy nam na tym, aby wypadków było jak najmniej. Przysłużyć ma się temu szereg inwestycji infrastrukturalnych, ale też szkolenia – tłumaczył dyrektor biura bezpieczeństwa PKP PLK Włodzimierz Kiełczyński.

W 2010 roku w Polsce doszło do 290 wypadków na przejazdach kolejowych, zaś w 2015 – do 189 W pierwszych trzech kwartałach tego roku odnotowano za to 141 zdarzeń, w których śmierć poniosło 40 osób, a 24 zostały ciężko ranne. – Mam nadzieję, że za kilka lat liczba wypadków znowu będzie o 100 mniejsza – mówił Kiełczyński. Jak tłumaczył, najczęściej dochodzi do tragedii w wyniku ignorowania szlabanów oraz znaków STOP.

Ważną rolę w przygotowaniu kierowców do bezpiecznej jazdy pełnią instruktorzy. Jak jednak tłumaczą przedstawiciele PKP PLK, wciąż mało czasu poświęcane jest na przejazdy kolejowe. – Kierowca musi wyrobić nawyk zatrzymywania się w takich miejscach – mówił Kiełczyński. Dotychczas szkolenia odbyły się w Poznaniu i Bydgoszczy. W najbliższych dniach akcja przeniesie się do Łodzi, Kielc i Lublina.


Powiązane treści