Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bilety komunikacji miejskiej po nowemu. Wyższe ceny i zmieniony wzór

Dodano: 16.12.2021 | 09:47

Na zdjęciu: Tak prezentują się nowe bilety bydgoskiej komunikacji miejskiej. Zawierają one obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku podwyższone ceny.

Fot. ZDMiKP

Od 1 stycznia 2022 roku za przejazdy komunikacją miejską zapłacimy więcej. ZDMiKP zaprezentował nowy wzór biletów i wyjaśnia, co zrobić ze „starym biletem” po Nowym Roku.

Podwyżka cen biletów, jak i opłat za parkowanie została ogłoszona w drugiej połowie października. Urząd miasta uzasadniał wzrost kosztów przejazdów reakcją na rosnące ceny paliw i energii elektrycznej, coraz wyższe koszty pracy oraz – jak przekonywał prezydent Rafał Bruski – przygotowaniem się na konsekwencje wprowadzanych przez PiS zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu. To pierwsza od ośmiu lat zmiana ceny biletu jednorazowego.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Fala podwyżek dotarła do Bydgoszczy. Więcej zapłacimy za bilety komunikacji miejskiej i parkowanie

Nowe stawki, wprowadzone uchwałą rady miasta zaczną obowiązywać w Bydgoszczy 1 stycznia 2022 roku. Przedstawiają się one następująco:

  • 3,80 zł za jednorazowy bilet normalny (1,90 ulgowy) – dotychczas było to odpowiednio 3/1,50 zł
  • 4,80 zł za bilet godzinny normalny (2,40 ulgowy) – dotychczas 4,20/2,10 zł
  • 108 zł ł za bilet miesięczny lub 30-dniowy ważny w I strefie na liniach dziennych (ulgowy 54 zł) – dotychczas 88/44 zł

Nowością będą bilety 20-minutowe za 3 zł (1,5 ulgowy). Ceny biletów dobowych (12 zł), uczniowskich i malucha (po 10 zł miesięcznie) pozostają bez zmian – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Wyjaśnia także, co mają zrobić osoby, które posiadają papierowy bilet jednorazowy z dotychczasową ceną. – Takie bilety będzie można jeszcze wykorzystać po 1 stycznia. Wystarczy dokupić w kiosku bilet uzupełniający w cenie 0,80 groszy (lub ulgowy 40 groszy) – przekazuje Okoński. W związku z podwyżkami i koniecznością naniesienia nowych stawek, nieco zmodyfikowano także wzór papierowych biletów.

Warto dodać, że zgodnie z uchwałą radnych bilety okresowe (np. miesięczne) zakupione przed 1 stycznia 2022 roku oraz bilety czasowe skasowane w pojeździe przed datą wejścia w życie nowego cennika, uprawniają do przejazdów do upływu terminu ich ważności.

0 0 votes
Article Rating
Bilety komunikacji miejskiej po nowemu. Wyższe ceny i zmieniony wzór
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Tylko żeby Panowie z MZK zrobili szczególnie w starych Konstalach przegląd kasowników. Często nie działają, tusz ledwo widoczny, a w razie kontroli biletów to pasażer ma problem.

Bus
Bus
1 rok temu

A co z minutowymi ? Bedzie rozwiazanie jak w Poznaniu ze od przystanku a do przyst b jest tyle i tyle minut i ze jeśli bus sie w czasie nie wyrobi to kontroler nie ma prawa mieć pretensji do pasazera ?

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

prawie 30% podwyżki za bilet, brawo Bydgoszcz…