Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa strajk MZK Bydgoszcz. Jak się poruszać po mieście?

Dodano: 24.06.2022 | 11:34

Na zdjęciu: Autobusy MZK nie wyjechały dziś na ulice.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zgodnie z zapowiedziami, w piątek (24 czerwca) pracownicy MZK Bydgoszcz rozpoczęli protest. Tramwaje i autobusy nie wyjechały z zajezdni: kursują wyłącznie linie obsługiwane przez prywatnego przewoźnika Irex-Trans. Jak poruszać się po Bydgoszczy w ostatnim dniu roku szkolnego?

Strajk MZK Bydgoszcz rozpoczął się w piątkowy poranek. Na trasy nie wyjechały tramwaje oraz autobusy obsługujące większość bydgoskich linii autobusowych. Bydgoszczanie mogą korzystać jedynie z linii, na których przewoźnikiem jest Irex-Trans. Są to linie 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Ich kursy mogą notować spore opóźnienia.

Piątek, 24 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Dotarcie do szkół na odbiór świadectw jest bardzo utrudnione, podobnie jak droga do pracy czy na uczelnię. Jakie są alternatywne sposoby dojazdu do celów podróży?

Sporo bydgoszczan, jak co dzień, wybiera transport samochodowy. Jeżeli w obliczu rosnących cen paliw ktoś zostawiał auto w garażu i przesiadł się na komunikację publiczną, dziś wróci do prywatnego środka transportu. Wielu zmotoryzowanych mieszkańców chce pomóc swoim sąsiadom czy znajomym: na facebookowych grupach osiedlowych pojawiają się ogłoszenia o dysponowaniu wolnymi miejscami w samochodzie.

Prawdziwe oblężenie przeżywają taksówki i usługi umożliwiające przewóz za pośrednictwem aplikacji. W Bydgoszczy można skorzystać z przejazdów za pomocą narzędzi Bolt, Uber i FreeNow. Czas oczekiwania na przejazd może być dziś jednak niezwykle długi.

Sprzyjająca pogoda sprzyja też skorzystaniu z roweru. To coraz bardziej popularny środek lokomocji po Bydgoszczy. Codziennie korzysta z niego wielu bydgoszczan. Alternatywą dla własnych dwóch kółek jest Bydgoski Rower Aglomeracyjny. System od dawna jest w kryzysie, ale dziś może być chętniej wykorzystywany. Rower miejski w Bydgoszczy ma 56 stacji, położonych głównie w centrum, ale także w Fordonie, na Wyżynach, Bartodziejach, Leśnym czy Miedzyniu. Szczegóły funkcjonowania BRA znajdziecie na stronie bra.org.pl. Dziś godzina jazdy jest za darmo.

W ostatnich latach większą popularnością od rowerów miejskich cieszy się możliwość wypożyczenia hulajnóg elektrycznych. W Bydgoszczy możemy skorzystać z hulajnóg Bolta czy Lime. W ostatnich tygodniach Bolt wprowadził także możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych.

Aktualizacja: Rozmowy w ratuszu zakończyły się fiaskiem. Protest może trwać nawet do środy. Urząd miasta organizuje już komunikację. W poniedziałek prezes MZK Andrzej Wadyński złoży rezygnację z funkcji.

0 0 votes
Article Rating
Trwa strajk MZK Bydgoszcz. Jak się poruszać po mieście?
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
1 rok temu

Jak mam wykupiony bilet miesięczny, to czy MZK zwróci mi teraz kasę za podróżowanie taksówką po mieście?

Leszek
Leszek
1 rok temu

Ceny wszystkiego skoczyły o 100, 200,%,to i pensje też powinny. Dość niewolniczej pracy za półdarmo Angole mają tańszy gaz i prąd a zarabiają 110 zł na godz!! Można?!!

Barbara
Barbara
1 rok temu

Popieram !!! Te podwyżki kierowcom się po prostu Należą! ?

Monika
Monika
1 rok temu

Jak kogoś nie stać na taksówki a ma wykupiony bilet miesięczny to jest zmuszony wracać z pracy dwie godziny albo jak przyjezdza z poza Bydgoszczy i też ma wykupione bilety miesięczny na bus i MZK to żeby zdążyć na busa to musi iść z buta żeby zdążyć na ostatniego busa kto mu za to odda. Koszmar

Ted Bundy
Ted Bundy
1 rok temu

Bruski wypierdalaj z Bydgoszczy kmiocie platformiany, ale co sie dziwić to pejebane bydgoskie obywatele głosuja na te platformiane gówna. A do was kierowów apel nie odstępujcie nigdy od wojny z miastem nigdy!!! Bydgoszcz trzeba zmieść z powierzchni!!!!

Ted Bundy
Ted Bundy
1 rok temu

Jebać wyborców Platformy tych śmieci bydgoskich. Wypierdalać z Bruskim won!!!!

Ted Bundy
Ted Bundy
1 rok temu

Pieniędzy nie było, nie ma i nie będzie – kurwy z Platformy!! Huj waszym dzieciom na grób. i waszym wyborcom śmieciom.

MMM
MMM
1 rok temu

Ted bundy nie obrażaj Bydgoszczy może grób ciebie spotkać