Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBoniek i Kanclerz ogłaszają: Tomasz Gollob wraca do Polonii!
BONIEK BYDGOSZCZ
31.01.2019 | 14:36

Boniek i Kanclerz ogłaszają: Tomasz Gollob wraca do Polonii!

Na zdjęciu: Tomasz Gollob, Jerzy Kanclerz, Zbigniew Boniek i Zbigniew Leszczyński - nowy sponsor tytularny Polonii Bydgoszcz - podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

Tomasz Gollob wraca do Polonii Bydgoszcz – od 1 lutego będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego. Na konferencji prasowej ogłoszono też nazwę nowego sponsora tytularnego klubu. Chęć pomocy Polonii klubu wyraził też prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Informacja o rzekomym przejęciu Polonii przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wespół z bydgoską legendą żużla pojawiły się dwa tygodnie temu. Jak podały WP Sportowe Fakty, powołując się na słowa byłego prezesa klubu Leszka Tillingera, to właśnie duet Boniek-Gollob, a nie ogłoszony formalnie właściciel Jerzy Kanclerz, kupili akcje klubu od ojca Tomasza Golloba, Władysława.

Tillinger w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL potwierdził swoje informacje. Przyznał też, że w jego opinii, przejęcie klubu przez Bońka i Golloba byłoby znakomitym ruchem. – Gdyby tak było, to bardzo bym się cieszył, bo trudno sobie wyobrazić lepszą opcję dla klubu. Mając takie władze, Polonia szybko odbudowałaby się jako klub – mówił nam były prezes żużlowej drużyny.


CZYTAJ WIĘCEJ: Boniek i Gollob kupili Polonię? Zaskakujące doniesienia


Obecny właściciel Jerzy Kanclerz, dementował te informacje. – Nie po to kupowałem od Władysława Golloba 100% akcji klubu, żeby po dwóch tygodniach je sprzedawać – stwierdził Kanclerz. Zaznaczył jednak, że gdyby prezes PZPN i były żużlowiec zdecydowali się kupić 10-20% akcji, to rozważyłby taką transakcje. – Muszę mieć jednak pakiet większościowy – informuje prezes Polonii.

Plotki o możliwym zaangażowaniu Bońka w bydgoski klub nasiliły się po informacji o konferencji prasowej, którą klub zorganizował w czwartek, 31 stycznia. Prezes PZPN we wtorkowym programie Romana Kołtonia „Prawda Futbolu” ogłosił, że pojawi się na konferencji.

– Jestem w czwartek w Bydgoszczy na konferencji. Przyjadę i wtedy spokojnie porozmawiamy. Na razie jestem związany z piłką, ale pogadamy w czwartek. Tak krótko powiem – stwierdził Boniek, następnie uspokajając. – Pewne rzeczy musimy wytłumaczyć, ale nie podniecajmy się. Dzisiaj rozmawiajmy o piłce – tonował nastroje prezes.


CZYTAJ WIĘCEJ: Boniek pojawi się na konferencji prasowej Polonii Bydgoszcz


I faktycznie w czwartek, na konferencji w siedzibie klubu Jerzemu Kanclerzowi towarzyszył prezes PZPN i… Tomasz Gollob. Jak się okazało, nieprzypadkowo – szef Polonii potwierdził krążące od dawna spekulacje o możliwym objęciu przez Golloba funkcji w klubie.

Od jutra, 1 lutego dyrektorem sportowym będzie Tomasz Gollob. Zapowiadałem to od kilku miesięcy – powiedział Jerzy Kanclerz.

Jak powiedział Gollob, już w poprzednich miesiącach pomagał i podpowiadał on Kanclerzowi. – Tak jak tor powinien sprzyjać zawodnikom, tak stadion powinni sprzyjać klubowi. Proszę się nie doszukiwać innych rzeczy, jakiegoś skoku na kasę, na bank – podkreślił.

Obecny na konferencji prasowej Boniek podkreślał, że jest związany z żużlem od lat i pamięta jeszcze czasy, kiedy to na szerokim, bydgoskim torze ścigali się bracia Świtała czy Edward Kupczyński.

Jestem bydgoszczaninem i jak przyjeżdżam do Bydgoszczy, to lubię chodzić na imprezy sportowe. Oczywiście piłka jest numerem jeden, ale żużel odgrywał w moim życiu dużą rolę. W październiku, listopadzie rozmawiałem z Jurkiem – powiedział mi, że właściciel Polonii Władysław Gollob poprosił go, aby został prezesem klubu. Ja mu podpowiedziałem – Bydgoszcz chce i ma potrzebę nowego właściciela. Ten układ już się wyczerpał. Panu Władkowi trzeba bić brawo – wychował znakomitych żużlowców. I powiedziałem Jurkowi – porozmawiaj z panem Władkiem i spytaj się, czy by ci nie sprzedał udziałów. To byłby lepszy układ dla Bydgoszczy – powiedział Boniek.

Prezes PZPN podkreślił, że od początku widział konieczność uczestnictwa Tomasza Golloba w strukturach Polonii. Odniósł się też do plotek o możliwym przejęciu akcji klubu przez siebie i legendarnego żużlowca. – Tomasz Gollob nie może dokładać pieniędzy do tego, żeby był akcjonariuszem czy właścicielem. Jakby któregoś dnia powiedział, że chce zostać właścicielem, to powinien je mieć sprezentowane – zaznaczył Boniek. Powiedział też, że nie ma żadnych akcji klubu. – Do października 2020 roku jestem prezesem PZPN i nie chce wchodzić w żadne inne układy, ale Polonii Bydgoszcz – klubowi mojego ojca – zawsze z chęcią pomogę – stwierdził Boniek. Zaznaczył, że chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami oraz jest otwarty na wsparcie „w każdym innym wymiarze”.

Drużyna musi mieć charakter Bydgoszczy, musi mieć charakter rodzinny. Musi być wszystko jasne i przejrzyste. W tej chwili nie mamy też wielkiej piłki, ale jak ona będzie powstawała – też jestem chętny, żeby pomóc. Dziś chcę troszkę pomóc żużlowi, ale nie ma w tym żadnego drugiego dna – oznajmił szef polskiej piłki.

Zapytaliśmy Bońka, jak konkretnie wyobraża sobie wsparcie Polonii.

Klub ma swoje struktury, prezesa, szefa do spraw marketingu. Będziemy od czasu do czasu rozmawiali. Jeśli mógłbym w czymkolwiek pomóc, to jestem do dyspozycji. Jak zakwalifikujemy się do playoffów, chociaż żadnej presji nie robimy, jakby trzeba było załatwić jakiegoś żużlowca w roli gościa, to jestem do dyspozycji. Celem Polonii w tym roku jest utrzymanie tej linii, co ostatnio – odpowiedział prezes PZPN.


SPRAWDŹ TAKŻE: Boniek ujawnia – Jerzy Brzęczek mógł być trenerem Zawiszy Bydgoszcz


Na konferencji ogłoszono też nowego sponsora tytularnego sekcji żużlowej – została nim firma Zooleszcz, znana ze wspierania bydgoskiej drużyny tenisa stołowego – Gwiazdy. Podczas konferencji Jerzy Kanclerz i Zbigniew Leszczyński – prezes firmy Zooleszcz odsłonili nową nazwę drużyny i wymienili się pamiątkowymi prezentami – Kanclerz otrzymał rakietę do tenisa stołowego, a Leszczyński – gogle Tomasza Golloba. Dowiedzieliśmy się także, że w ostatnich miesiącach udało się pozyskać także kilku mniejszych sponsorów, a nazwy kolejnych pięciu mamy poznać w najbliższym czasie.

Jerzy Kanclerz zdradził również, że na konferencji miał być również obecny prezydent Rafał Bruski, ale w tym samym czasie miał on zaplanowane uczestnictwo w pierwszej lekcji poświęconej mowie nienawiści w III Liceum Ogólnokształcącym. Prezes Polonii zaznaczył, że jest zadowolony z tego, że radni jednogłośnie podjęli decyzję o zwiększeniu budżetu na budowę trybuny wschodniej – jedyna oferta na jej wykonanie przewyższyła zakładany budżet o 14 milionów złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE NOWEJ TRYBUNY NA POLONII

Poniżej możecie zobaczyć relację wideo z konferencji na Polonii, w której wzięli udział Tomasz Gollob, Jerzy Kanclerz, Zbigniew Boniek, Łukasz Chojnacki i Zbigniew Leszczyński.


Powiązane treści