Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBracia Collins przyjeżdżają do Bydgoszczy. Samochody zamienili na rowery
26.08.2021 | 09:25

Bracia Collins przyjeżdżają do Bydgoszczy. Samochody zamienili na rowery

Na zdjęciu: Bracia Collins przyjadą do Bydgoszczy na rowerach.

Fot. Fundacja Braci Collins

Grzegorz i Rafał Collins odwiedzą w środę Bydgoszcz. Bracia znani z programów telewizyjnych biorą udział w kampanii uświadamiającej na temat SMA.

Bydgoszcz znalazła się na 500-kilometrowej trasie, która bracia pokonają rowerami. Zaczęli w środę Sopocie, a skończą w Legnicy, gdzie się urodzili i gdzie mieszka Amelka Gmyrek chora na SMA. To dla niej zbierają pieniądze.  W środę byli w Grudziądzu, a w czwartek mają przejechać do Bydgoszczy. O godz. 18 będzie można ich spotkać, wykonać pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać na Starym Rynku.

Głównym celem akcji jest kampania uświadamiająca na temat rdzeniowego zanikania mięśni (SMA). Lek, który normalizuje geny wadliwe kosztuje 10 milionów złotych, a terapię można zastosować tylko do momentu osiągnięcia przez dziecko 14 kilogramów. Dlatego też akcję nazwano „Wyścig z czasem”. Po wizycie w Bydgoszczy bracia odwiedzą jeszcze Poznań, Leszno ina koniec wspomnianą już Legnicę.

Grzegorz i Rafał Chmielewscy, będąc na emigracji w Wielkiej Brytanii, zmienili nazwiska na Collins, aby ułatwić kontakt z klientami. W 2009 roku założyli firmę zajmującą się tuningiem wizualnym samochodów. Z ich usług skorzystali m.in. Gareth Bale, Wojciech Szczęsny, Simon Cowell, Rita Ora czy Sławomir Peszko. Od 2016 występują w telewizji, zaczynając od programu Odjazdowe bryki braci Collins na TVN Turbo. Od 2018 roku prowadzą Fundację Braci Collins. Przekazywali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy samochody Rolls-Royce Silver Shadow oraz Pontiac Trans Am Firebird.

.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
21 dni temu

Takich tunerów jak bracia to u Nas na pęczki na każdym osiedlu w byle garażu. Rozwój naszych tunerów blokuje tylko wyschnięte źródełko chajsu

Powiązane treści