Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBrawurowa akcja kryminalnych. Przechwycili blisko pięć kilogramów narkotyków w Fordonie i Białych Błotach
11.09.2023 | 14:02

Brawurowa akcja kryminalnych. Przechwycili blisko pięć kilogramów narkotyków w Fordonie i Białych Błotach

Zdjęcia: KMP Bydgoszcz

Brawurowa akcja kryminalnych z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Równolegle podczas działań w Fordonie, jak i Białych Błotach zabezpieczyli aż pięć kilogramów narkotyków!

To kolejna w ostatnim czasie akcja funkcjonariuszy z pionu narkotykowego, która zakończyła się sukcesem. Tylko ostatnio, zabezpieczyli m.in. zabronione środki podczas działań na Kapuściskach, czy podczas kontroli drogowej przy ul. Pomorskiej, gdzie w ich ręce wpadł 26-latek, który w audi oraz swoim mieszkaniu posiadał blisko 2,5 kilograma narkotyków.

Tym razem, policjanci swoje działania przeprowadzili w miniony czwartek (7 września) i podzielili się na dwie grupy realizacyjne. Jako pierwszy wpadł 28-latek z powiatu nakielskiego, który wpadł w Białych Błotach. – Podejrzewając, jakim autem mężczyzna się przemieszcza, policjanci zwalczający przestępczość narkotykową poprosili o pomoc patrol z komisariatu w Białych Błotach, który zatrzymał kierowcę toyoty do kontroli drogowej – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. I dodaje, że typowany przez kryminalnych mężczyzna, który siedział na fotelu pasażera podjął próbę ucieczki na widok kryminalnych. – Po przebiegnięciu kilkunastu metrów, mężczyzna wyrzucił pakunek i kontynuował ucieczkę, na niewiele się to zdało, bo po krótkim pościgu został zatrzymany – opisuje.

Mężczyzna podczas ucieczki wyrzucił pakunek, który zabezpieczono. Okazało się, że w torbie znajdował się ponad 1,2 kg marihuany, a w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono kolejne środki: marihuanę, kryształ 4CMC i niemal pół tysiąca sztuk tabletek MDMA oraz pieniądze w wysokości 85 tys. zł. – Łącznie 28-latek posiadał ponad dwa kilogramy narkotyków – precyzuje kom. Kowalska.

Druga realizacyjna grupa w tym samym czasie swoje działania przeprowadziła w Fordonie. Tam 24-latek wpadł w momencie, gdy wychodził z bloku i kierował się w stronę zaparkowanego w pobliżu auta. – Mężczyzna na nasz widok stał się nerwowy i próbował się oddalić – relacjonują funkcjonariusze. U mężczyzny w kieszeniach spodni zabezpieczono zawiniątka z białym proszkiem oraz pieniądze (kilka tysięcy w gotówce polskiej i zagranicznej). W piwnicy użytkowanej przez mężczyznę zabezpieczono kolejne substancje (łącznie niemal 2,7 kg), a były to zarówno marihuana i kokaina, jak i kryształ 3-CMC.

Obaj mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może im grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Póki co, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments