Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrutalna zbrodnia z regionu w sądzie. Prokuratura wysłała akt oskarżenia
30.12.2020 | 15:44

Brutalna zbrodnia z regionu w sądzie. Prokuratura wysłała akt oskarżenia

O wysłaniu aktu oskarżenia do sądu poinformowała prokuratura.

Na zdjęciu: Na ławie oskarżonych bydgoskiego Sądu Okręgowego zasiądzie siedem osób, wśród nich oskarżony o zabójstwo Krzysztof S., któremu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. KPP Tuchola / archiwum

Trwające kilkanaście miesięcy śledztwo po brutalnym zabójstwie w Dąbrówce znajdzie swój finał na sali sądowej. Prokuratura Rejonowa w Tucholi wysłała właśnie do sądu akt oskarżenia.

Zobacz również:

Nie żyje 34-letni mężczyzna. Jego partnerka z zarzutem

Przypomnijmy: do tragedii doszło na początku maja br., kiedy na to jednej z posesji w miejscowości Dąbrówka w powiecie sępoleńskim zostały ujawnione zwłoki 34-letniego mężczyzny. Na jego ciele – jak wówczas przekazywała prokuratura – znajdowały się rany kłuto-cięte. W sprawę zaangażowany był zespół czterech prokuratorów, którzy m.in. następnie przeprowadzili wizję lokalną na miejscu tragedii.

Po blisko siedmiomiesięcznym postępowaniu, śledczy z tucholskiej prokuratury zakończyli je skierowaniem do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy aktu oskarżenia, którym objętych jest siedem osób. – Śledztwo w tej sprawie było wieloosobowe, co najmniej dwuwątkowe. Stopień skomplikowania tego śledztwa był wysoki. Zebrany został obszerny materiał dowodowy – mówi MetropoliaBydgoska.PL szef Prokuratury Rejonowej w Tucholi Marcin Przytarski. Śledczy zdradzają, że motyw tragedii był miłosny.

Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiądzie w sumie siedem osób. Głównym oskarżonym jest Krzysztof S., któremu w toku prowadzonego śledztwa postawiono trzy zarzuty. – Dwa z nich polegają na nakłananiu innej osoby do zabójstwa (czyn z art. 18 par. 2 w związku z art. 148 par. 1 KK), a trzeci z nich dokonania zabójstwa (art. 148 par 2 pkt. 2 KK zbiegły z art. 280 par.2 KK w związku z art. 11 par 2 KK), czyli pozbawienie życia osoby pokrzywdzonej, które jednocześnie połączono z dokonaniem rozboju – informuje prok. Przytarski i od razu zaznacza, że za wszystkie te zarzuty S. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W toku prowadzonego postępowania, podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów.


CZYTAJ WIĘCEJ: Gwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy. Czterech mężczyzn oskarżonych przez prokuraturę


Zarzuty usiłowania rozboju z pobiciem postawiono trzem osobom: Pawłowi C., Arturowi Ś. i Krystianowi Z., którym grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Zarówno wobec nich, jak i Krzysztofa S. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kolejne trzy osoby: Jakub F., Wioleta S. i Joanna G. usłyszały z kolei zarzut dot. udzielenia pomocnictwa do pobicia. – Wobec tych osób stosowane są środki wolnościowe: dozór policji i wpłacenie poręczenia majątkowego – dodaje szef tucholskiej Prokuratury Rejonowej i precyzuje, że tej trójce grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak słyszymy w prokuraturze, zebrana w toku postępowania opinia ze strony biegłych lekarzy psychiatrów wykazała, że oskarżeni są poczytalni. Jako przyczynę zgonu 34-letniego Artura Ch. biegli z zakresu medycyny sądowej wskazali wykrwawienie poprzez ciosy, jakie zostały zadane mu nożem.

Jednocześnie w sprawie, prokuratura dokonała zabezpieczenia mienia sporych wartości – w kwocie niemal 600 tysięcy złotych na poczet środków kompensacyjnych, które są należne osobom, które będą reprezentowały w procesie zmarłego mężczyznę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści