Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 8 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleGwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy. Czterech mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
22.12.2020 | 04:59

Gwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy. Czterech mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych

Śledczy zakończyli postępowanie, które trwało kilka miesięcy.

Na zdjęciu: Akt oskarżenia został przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ skierowany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Sprawa gwałtu z lipca br. przy Chodkiewicza w Bydgoszczy będzie miała swój finał na sali sądowej. Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ skończyli właśnie śledztwo w tej sprawie.

Jak mówi MetropoliaBydgoska.PL zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis, śledczy w miniony piątek (18 grudnia) wysłali akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Śledczy o zdarzeniu nie mówili zbyt wiele, ze względu na dobro sprawy i pokrzywdzonej nastolatki. Gazeta Wyborcza Bydgoszcz ujawniła, że nastolatka najpierw spotkała się ze swoim kolegą, a potem impreza przeniosła się do jednego z mieszkań przy ul. Chodkiewicza, gdzie dziewczynie do drinka dosypano środek odurzający.

Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiądzie czterech młodych mężczyzn. Zarówno oni, jak i poszkodowana to rówieśnicy, są w wieku 18-20 lat. – Wobec zatrzymanych stosowany jest tymczasowy areszt – precyzuje prok. Lis. Jak słyszymy w prokuraturze, całej czwórce przedstawiono zarzut tzw. gwałtu zbiorowego. Mężczyźni nie byli dotąd karani.

Za gwałt zbiorowy całej czwórce może grozić kara od trzech do nawet piętnastu lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści