Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleGwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy. Czterech mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych
Tabliczka_Sąd Okręgowy Bydgoszcz_Sala Rozpraw - SF
22.12.2020 | 04:59

Gwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy. Czterech mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych

Śledczy zakończyli postępowanie, które trwało kilka miesięcy.

Na zdjęciu: Akt oskarżenia został przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ skierowany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Sprawa gwałtu z lipca br. przy Chodkiewicza w Bydgoszczy będzie miała swój finał na sali sądowej. Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ skończyli właśnie śledztwo w tej sprawie.

Jak mówi MetropoliaBydgoska.PL zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis, śledczy w miniony piątek (18 grudnia) wysłali akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Śledczy o zdarzeniu nie mówili zbyt wiele, ze względu na dobro sprawy i pokrzywdzonej nastolatki. Gazeta Wyborcza Bydgoszcz ujawniła, że nastolatka najpierw spotkała się ze swoim kolegą, a potem impreza przeniosła się do jednego z mieszkań przy ul. Chodkiewicza, gdzie dziewczynie do drinka dosypano środek odurzający.

Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiądzie czterech młodych mężczyzn. Zarówno oni, jak i poszkodowana to rówieśnicy, są w wieku 18-20 lat. – Wobec zatrzymanych stosowany jest tymczasowy areszt – precyzuje prok. Lis. Jak słyszymy w prokuraturze, całej czwórce przedstawiono zarzut tzw. gwałtu zbiorowego. Mężczyźni nie byli dotąd karani.

Za gwałt zbiorowy całej czwórce może grozić kara od trzech do nawet piętnastu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści