Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBTBS sprzedało grunty w Fordonie. Wyjaśnia, że potrzebowało środków na inne inwestycje
Bortnowskiego Bydgoszcz
19.10.2021 | 13:32

BTBS sprzedało grunty w Fordonie. Wyjaśnia, że potrzebowało środków na inne inwestycje

Na zdjęciu: Teren przy ulicy Bortnowskiego wystawiony na sprzedaż przez BTBS. Jego nowy właściciel - spółka Home 4 z Grupy Moderator - także chce pozbyć się działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową.

Fot. BB

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sprzedało działkę w Fordonie, położoną przy ulicy Bortnowskiego. Grunt kupiła spółka Home 4 z Grupy Moderator – zamiast inwestycji planuje jednak jej sprzedaż, o czym świadczy ogłoszenie na portalu Otodom. BTBS wyjaśnia, że pozbycie się terenu, na którym planowano budowę kolejnych mieszkań było konieczne, by pozyskać środki na zapowiadaną od kilku lat inwestycje przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej.

Ulica Bortnowskiego jest położona na fordońskim osiedlu Nad Wisłą, nieopodal pętli tramwajowej Niepodległości. Tuż przy jej wciąż gruntowym (choć w najbliższych latach ma się to zmienić) odcinku w ostatnich latach powstały dwa budynki Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W obiektach pod numerami 3b i 3c oddano do użytku łącznie 44 mieszkania.

Zobacz również:

Grupa Moderator grodzi teren w Fordonie

Miejska spółka planowała też realizacje kolejnych dwóch budynków na terenie bliżej ulicy Wyzwolenia. Te zamierzenia uległy jednak zmianie. Latem ogłoszono bowiem przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy Bortnowskiego: plan miejscowy określa, że może tam powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z uzupełniającą funkcją usługową. Jej cenę wywoławczą ustanowiono na 1,5 miliona złotych.

Do wakacyjnego przetargu zgłosiły się trzy podmioty, które wzięły udział w ustnej licytacji. W postępowaniu zwyciężyła firma Home 4, czyli spółka z Grupy Moderator. Dlaczego BTBS zdecydował się na sprzedaż nieruchomości? – Decyzja związana jest bezpośrednio z koniecznością zakupu nieruchomości przy ul. Zygmunta Augusta 40 i Rycerskiej 17, graniczącej z nieruchomościami BTBS. Środki finansowe ze sprzedaży nieruchomości w Fordonie zostaną przeznaczone na wsparcie priorytetowej inwestycji BTBS na Bocianowie – wyjaśnia Marzena Kubacka-Ludwiczak z BTBS.

Przypomnijmy: W 2017 roku miejska spółka ogłosiła konkurs architektoniczny na projekt zabudowy terenu przy ulicy Zygmunta Augusta i pętli Rycerska. Zwycięzcą została bydgoska pracownia Pro Amar – wizualizacje można zobaczyć TUTAJ. Budowa kompleksu mieszkaniowego miała ruszyć w 2019 roku, lecz BTBS wciąż jest na etapie przygotowań do realizacji zadania.

Spółka z Grupy Moderator nie planuje jednak – przynajmniej na razie – realizacji inwestycji mieszkaniowej na zakupionym od BTBS terenie. Nieruchomość została bowiem na sprzedaż: oferta widnieje w serwisie Otodom i opiewa na 2,4 miliona złotych netto. To już kolejny tego typu zabieg spółki, która ma w swojej ofercie m.in. działkę na Szwederowie, kupioną w miejskim przetargu.

PILNE: Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej i strefy płatnego parkowania w Bydgoszczy

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

Tanio kupić i drogo sprzedać… na tym stoi cały świat biznesu.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

syfny teren, nikt tam nie chce się wprowadzać.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Powinno się CBA przyjrzeć tej transakcji.

Powiązane treści