Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tak będą wyglądały budynki BTBS przy pętli Rycerska [WIZUALIZACJE]

Dodano: 11.01.2018 | 23:30

Autorem koncepcji jest pracownia architektoniczna Pro Amar.

Na zdjęciu: Projekt zakłada zabudowę terenu przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej.

Fot. Miejska Pracownia Urbanistyczna

Poznaliśmy wizualizacje najlepszej koncepcji na zagospodarowanie terenu obok pętli Rycerska.

Konkurs na stworzenie wizji dla zaniedbanego terenu u zbiegu ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej został ogłoszony jesienią ubiegłego roku. Zorganizowało go Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Pod koniec grudnia komisja uznała, że autorem najlepszej spośród trzech zgłoszonych prac jest pracownia PROAMAR. Bydgoska firma już wcześniej tworzyła projekty dla BTBS. Drugie miejsce zajęła pracownia Arsplan, a trzecie – Studio Projektowe MUFA.


CZYTAJ WIĘCEJ: BTBS rozstrzygnął konkurs na koncepcję zabudowy terenu przy pętli Rycerska


BTBS planuje teraz przeprowadzić negocjacje z twórcami najlepszej koncepcji i podpisać umowę na realizację projektu wykonawczego. Budowa kompleksu mieszkaniowego ma ruszyć w 2019 roku, kiedy Towarzystwo otrzyma kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz uzyska niezbędne pozwolenia.

Dziś więcej szczegółów na temat inwestycji oraz wizualizacje zwycięskiej koncepcji przedstawiła na Facebooku dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska. Projekt zakłada, że w parterach od strony Zygmunta Augusta i pętli Rycerska powstaną lokale usługowe.

– Nowe inwestycje, wpisujące się skalą w historyczną tkankę miasta, są w centrum Bydgoszczy równie ważne, jak rewitalizacja starych kamienic. Potencjał Śródmieścia zaczyna być dostrzegany przez inwestorów. Jest szansa, że również bydgoski TBS włączy się w proces ożywiana naszego centrum. Rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na zabudowę wielorodzinną przy ulicach Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Nowa zabudowa w tak eksponowanym (od strony linii kolejowej) miejscu, jest bardzo ważna również ze względu na postrzeganie miasta przez przyjeżdżających do nas koleją – skomentowała dyrektor.

Warto dodać, że plany BTBS to niejedyna inwestycja, jaka niebawem powstanie w tej części miasta. Tuż obok pętli realizację wielkiego projektu mieszkaniowego rozpoczyna Moderator Inwestycje. Na początku grudnia spółka złożyła wniosek o pozwolenie na prace rozbiórkowe obiektu magazynowego (niegdyś będącego siedzibą dworca towarowego), znajdującego się tuż obok bocznicy kolejowej. Deweloper chce na tym terenie wybudować aż 1500 mieszkań. Jednym z elementów nowego projektu ma być zachowanie elementów historycznych, charakterystycznych dla obszaru Bocianowa – w tym celu Moderator niebawem zorganizuje konsultacje społeczne w sprawie kształtu inwestycji.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Wielka inwestycja przy pętli Rycerska. Powstanie nawet do 1500 mieszkań