Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudimex informuje: Nasza oferta na budowę odcinka S10 została oceniona najwyżej
24.09.2021 | 11:17

Budimex informuje: Nasza oferta na budowę odcinka S10 została oceniona najwyżej

Na zdjęciu: Wyczekiwana budowa trasy S10 od Stryszka do Torunia ma nastąpić w najbliższych latach.

Fot. Szymon Makowski

Firma Budimex, która złożyła najtańszą propozycję cenową w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S10 od węzła w Stryszku do Emilianowa zawiadomiła, że jej oferta została oceniona najwyżej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Nie oznacza to jednak jej wyboru, gdyż postępowanie wciąż trwa.

Odcinek drogi S10 pomiędzy węzłem w Stryszku (obecnie pod nazwą Bydgoszcz Południe) a Emilianowem będzie liczył 8,9 kilometra. W ramach inwestycji rozbudowana na długości ponad 5 kilometrów zostanie również DK 25. Przebudowie ulegnie sam węzeł Bydgoszcz Południe i powstaną także trzy nowe – w Emilianowie (S10) oraz Zielonce i Brzozie (DK 25). W Emilianowie zaplanowano również dwa miejsca obsługi podróżnych.

Zobacz również:

Znamy pierwsze oferty na budowę drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem

Otwarcie ofert na projekt i budowę tego fragmentu ekspresówki z Bydgoszczy do Torunia nastąpiło w piątek, 27 sierpnia przed południem – niemal dokładnie miesiąc po pierwotnie zakładanym terminie. Drogowcy na ten cel zabezpieczyli ponad 560 milionów złotych. Wszystkie propozycje, które spłynęły do GDDKiA, opiewały na kwoty pomiędzy 400 a nieco ponad 520 mln zł. Najniższą ofertę złożyła firma Budimex, która za realizację inwestycji chce niespełna 410 mln złotych. Niespełna milion złotych więcej oczekuje spółka Intercor. Trzecia w kolejności – z ofertą na 417 mln złotych – jest Polaqua. Warto dodać, że wszystkie ona są już zaangażowane w budowę drogi ekspresowej S5 w naszym regionie.

Wiele wskazuje na to, że propozycja Budimeksu zostanie przyjęta przez GDDKiA. W komunikacie giełdowym z czwartku, 23 września przedsiębiorstwo budowlane przekazało, że bydgoski oddział dyrekcji najwyżej ocenił jego ofertę. – Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone – zaznacza jednak spółka.

W komunikacie zaznaczono, że Budimex zaproponował premiowane przez GDDKiA skrócenie terminu wykonania robót do 45 miesięcy od daty ich rozpoczęcia oraz maksymalnie (do 10 lat) wydłużył okres gwarancji dla głównych robót.

Drogowcy poznali już oferty na trzy (z czterech) odcinków około 50-kilometrowej części drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. O wycenach na odcinek Solec Kujawski – Toruń Zachód pisaliśmy TUTAJ, a na odcinek Toruń Zachód – Toruń Południe TUTAJ. Dziś (24 września) mieliśmy poznać oferty na odcinek Emilianowo – Solec Kujawski, ale termin ich otwarcia został przesunięty na wtorek, 12 października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 miesiąc temu

Moze przy odrobinie szczęścia na koniec 2025r pojedziemy nową trasą. W końcu!!!!!!!

Hgg
Hgg
1 miesiąc temu

Tylko nie polaqa..

Powiązane treści