Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa basenu na Miedzyniu coraz bliżej. Znamy deklarowany termin przetargu i rozpoczęcia prac
basen_miedzyn_003
31.01.2020 | 06:15

Budowa basenu na Miedzyniu coraz bliżej. Znamy deklarowany termin przetargu i rozpoczęcia prac

Inwestycja ma kosztować ponad 19 milionów złotych i zakończyć się już w przyszłym roku.

Na zdjęciu: Mieszkańcy Miedzynia od wielu lat zabiegali o budowę basenu przy ulicy Pijarów.

Fot. mat. UM Bydgoszczy

W ciągu kilku nadchodzących tygodni ma zostać ogłoszony przetarg na budowę basenu na Miedzyniu. Jeżeli uda się dotrzymać ten termin, roboty powinny rozpocząć się latem.

Tak wynika ze środowej deklaracji zastępcy prezydenta Michała Sztybla, który omawiał stan miejskich inwestycji w ostatnim kwartale ubiegłego roku. A to właśnie w tym okresie, dokładnie – w grudniu na sesji budżetowej, prezydent Rafał Bruski niespodziewanie zaproponował poprawkę umożliwiającą rozpoczęcie prac nad długo wyczekiwaną pływalnią przy ulicy Pijarów. Z obecnego kalendarza inwestycji wynika, że do końca pierwszego kwartału przetarg zostałby rozpisany. Samo postępowanie ma potrwać trzy miesiące. – Około połowy roku moglibyśmy wbić pierwszą łopatę – wskazywał Sztybel. I dodawał, że Wydział Zamówień Publicznych kończy przygotowanie dokumentacji przetargowej.

Basen na Miedzyniu ma mieć głowną, 25-metrową nieckę oraz dwa brodziki i dwie wanny spa. Do tego planowane jest przygotowanie sanitariatów oraz szatni. W projekcie jest uwzględniona także strefa fitness. Miasto ustaliło już szczegóły współpracy z gestorami sieci, wcześniej zapewniono również przyłącze wodno-kanalizacyjne.

Koszt inwestycji to ponad 19 milionów złotych. W tegorocznym budżecie zapewniono ponad 15 mln złotych, w 2021 roku, gdy inwestycja ma się zakończyć, kolejne 3,7 mln złotych. Pieniądze mają pochodzić z cięć budżetowych, które przeprowadzono pod koniec 2019 roku. Ucierpiała na tym znacząco chociażby komunikacja miejska, na którą wydatki obniżono o ponad 6 mln zł. Ratusz już wcześniej zapowiadał, że zamierza aplikować o środki na budowę pływalni w Ministerstwie Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W tym roku ma zostać oddany do użytku basen przy ulicy Kromera w Fordonie. Do chwili obecnej wykonano tam niemal połowę zaplanowanych prac. Inwestycja obejmie również drogi dojazdowe do Szkoły Podstawowej nr 67.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści