Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zobacz budowę basenu w Fordonie od środka [ZDJĘCIA]

Dodano: 10.01.2020 | 12:04

Na zdjęciu: Basen przy SP 67 będzie wyposażony w dwie niecki: jedną o długości 25 metrów z sześcioma torami oraz drugą do nauki pływania, a także w brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem.

Fot. Błażej Bembnista

Konstrukcja basenu przy SP 67 została ukończona. W piątek, 10 stycznia uroczyście świętowano finał kluczowego etapu prac.

Realizacja pływalni przy fordońskiej szkole – jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku – przebiega zgodnie z harmonogramem. Podpisanie umowy na budowę pływalni nastąpiło pod koniec kwietnia. Kilka tygodni później ruszyły pierwsze prace budowlane – pracownicy Strabagu wyburzyli jedno z wejść do sali gimnastycznej (która sąsiaduje z powstającym basenem) oraz rozpoczęli roboty ziemne. Inwestycja przebiega zgodnie z planem – zakończono już budowę żelbetowej konstrukcji budynku oraz wykonano pokrycie dachowe. Obecnie trwa montaż przeszkleń i prace we wnętrzach obiektu. Podłączono także centralne ogrzewanie.

Zobacz budowę basenu w Fordonie od środka [ZDJĘCIA]

Zobacz również:

Nowy basen w Fordonie. Budowa trwa

Basen przy SP 67 będzie wyposażony w nieckę o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania wyposażony w grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem, a także w brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Ważnym elementem pływalni będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów, wyposażona w multimedia i inne atrakcje. Kompleks basenowy będzie wyposażony w trybuny na 159 miejsc, zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, a także w dwie sauny suche fińskie. Na piętrze obiektu powstanie siłownia i sala fitness.

Zastosowaliśmy tutaj bardzo ciekawą technologię uzdatniania wody basenowej poprzez chlorowanie, lampy UV i ozonowanie, co zredukuje nieprzyjemny zapach na sali basenowej – mówił kierownik budowy Piotr Ciepluch. Obiekt ma być też wyposażony w system zmniejszający zużycie wody – ta zrzucana z basenu będzie filtrowana i ponownie trafi do niecki pływalni. – Myślę, że na terenie Bydgoszczy takiego rozwiązania jeszcze nie było – zapewniał kierownik.

Prezydent Rafał Bruski dziękował wykonawcom z ramienia firmy Strabag oraz podwykonawcom za świetną współpracę z miastem. – Na ten moment ja jestem spokojny o to, że termin będzie dochowany – powiedział prezydent. I dodał, że miasto zamierza zrealizować kolejną przyszkolną inwestycję. – W tym roku – potwierdzam to, aby nie było wątpliwości – rozpoczniemy budowę kolejnego basenu na Miedzyniu – obiecał Bruski. Przypomnijmy, że zgodnie z kolejnością wybraną w konsultacjach społecznych po pływalni w Fordonie zaplanowano start budowy obiektu przy ZS nr 8 na ulicy Pijarów. Inwestycja miała jednak zostać przesunięta ze względu na – jak twierdzi ratusz – zwiększenie wydatków na rzecz budżetu państwa. Sprzeciw wobec tej decyzji wyrazili społecznicy z Miedzynia i Prądów, którzy od lat zabiegali o inwestycję. Ostatecznie na grudniowej sesji rady miasta Rafał Bruski wprowadził autopoprawkę do budżetu miasta na 2020 rok, wpisując do niego budowę basenu na Miedzyniu.

Szybkie tempo prac wskazuje na to, że wykonawca ukończy inwestycje wraz z odbiorami w zakładanym terminie, określonym na październik 2020 roku.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments