Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBudowa mostów przez Brdę nie wstrzyma ruchu tramwajów na Fordońskiej. Odbył się test rozjazdów nakładkowych
ROZJAZDY NAKŁADKOWE BYDGOSZCZ
11.08.2021 | 14:28

Budowa mostów przez Brdę nie wstrzyma ruchu tramwajów na Fordońskiej. Odbył się test rozjazdów nakładkowych

Na zdjęciu: Testy nieużywanych dotychczas rozjazdów nakładkowych odbyły się w środę, 11 sierpnia na pętli Wyścigowa.

Fot. ZDMiKP

Zakupione kilka lat temu przez ZDMiKP rozjazdy nakładkowe dla tramwajów do tej pory nie zostały jeszcze użyte. Zmieni się to już niebawem przy okazji budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego i towarzyszących im prac torowych. Test rozwiązania umożliwiającego zachowanie przejazdu tramwajów odbył się dziś (11 sierpnia) na pętli Wyścigowa.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zakupił w 2015 roku za 480 tysięcy złotych rozjazdy nakładkowe. To konstrukcja torowa, służąca jako tymczasowy, objazdowy układ rozjazdowy, wykorzystywany głównie podczas prac remontowych dla zapewnienia nieprzerwanego ruchu taboru tramwajowego. Rozjazdy układane są na torach istniejących. Do tej pory nie były one wykorzystywane podczas remontów, ale teraz ma się to zmienić.

Jak informowaliśmy już w zeszłym roku, rozjazdy nakładkowe będą wykorzystane podczas przebudowy skrzyżowań ulic Kazimierza Wielkiego z Toruńską i Fordońską w ramach budowy nowych mostów – tramwajowego i drugiego drogowego – Kazimierza Wielkiego. Realizująca zadanie firma Trakcja będzie bowiem musiała utrzymać ruch tramwajowy – przy ulicy Toruńskiej znajduje się bowiem zajezdnia tramwajowa, a zamknięcie torowiska podczas prac na Fordońskiej spowodowałoby odcięcie komunikacji szynowej z Fordonem. Przed użyciem rozjazdów nakładkowych drogowcy przeprowadzili ich testy. Te odbyły się dziś (11 lipca) na pętli Wyścigowa. – Pozwolą one zachować ruch tramwajowy w trakcie budowy nowych przepraw mostowych w tej części miasta – informuje ZDMiKP.

Umowa na realizacje nowych mostów Kazimierza Wielkiego została podpisana 5 lipca. Pierwsze prace rozpoczęły się kilka dni temu – w rejonie istniejącego mostu trwa wycinka drzew i porządkowanie terenu, a także przygotowanie zaplecza budowy. Roboty budowlane mają wystartować pod koniec sierpnia. Jak informują drogowcy, zmian w organizacji ruchu można spodziewać się na początku września.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści