Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBudzik wyborczy w Bydgoszczy. Bruski i Matowska zachęcali do udziału w wyborach
13.10.2023 | 13:55

Budzik wyborczy w Bydgoszczy. Bruski i Matowska zachęcali do udziału w wyborach

Zdjęcia:

Bydgoszcz była kolejnym miastem, w którym postawiono specjalny budzik, odliczający czas do wyborów parlamentarnych 2023. Na budziku pojawiło się hasło „Nie śpij, bo cię przegłosują”.

Gród nad Brdą włączył się w ogólnopolską profrekwencyjną akcję organizowaną przez Unię Metropolii Polskich. Bydgoszcz była dwunastym miastem, w którym postawiono specjalny budzik, ten stał przed wejściem do ratusza (w czwartkowe popołudnie budzik pojechał w dalszą trasę, a następnym przystankiem był Gdańsk).

Do udziału w wyborach zachęcali zarówno młodzież, jak i seniorzy, a także prezydent Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska. – Ten budzik to symbol i powrót do historii, do 1989 r., kiedy odbywały się pierwsze wolne wybory – mówił Bruski i dodawał: – Powiew zmian zwykle nadchodził w Polsce od morza, od Gdańska. Ten budzik przejechał całą Polskę. 

Prezydent Bydgoszczy zachęcał do udziału w wyborach. – Wybierzcie jak najlepiej, jak najlepiej dla Polski i dla naszego miasta. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym dniem będzie niedziela i moment otwarcia oraz zamknięcia lokali wyborczych. Sami musimy zdecydować, jak ma wyglądać nasze miasto, kraj, czy ma za nas ktoś zdecydować np. o kobietach, co mamy wiedzieć, a czego nie i co oglądać w telewizji – dodał.

Mój głos nic nie znaczy – powiedziało 7 milionów kobiet. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos się liczy

– powiedziała Matowska i nie ukrywała, że z badań wynikało, że co trzecia kobieta nie bierze udziału w wyborach i apelowała do kobiet o to, aby w niedzielę poszły zagłosować. – Wybieramy naszych przedstawicieli, którzy będą walczyli o ważne sprawy: edukację, zdrowie, sądownictwo, czyli tematy dotykające nas każdego dnia. Spójrzmy, ile decyzji podejmowanych przez polityków dotyka nas każdego dnia – podkreślała.

Także przewodnicząca miejskiej Rady Seniorów Maria Gałęska zachęcała do pójścia do lokali wyborczych. – Każdy głos jest ważny: mój, twój. Głosujemy, aby mieć wpływ na to, co się będzie działo w kraju i jak się będzie nam żyło – zaznaczyła. Młodzież do głosowania zachęcał przewodniczący młodzieżowej Rady Miasta. – Zwracam się przede wszystkim do młodych ludzi bo to młodzi 15 października br. zdecydują o tym, w jakiej Polsce chcą żyć, rozwijać się i realizować. Musimy tłumnie iść do urn, żeby pokazać, że bardzo zależy nam na losie Polski. Razem, możemy zmienić nasz kraj na lepszy. Idźmy wszyscy na wybory – zwrócił się do młodych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
7 miesięcy temu

Oby obyło się bez zamieszek i użycia siły . W mojej rodzinie wszyscy chcą zmian , a oni ciagle mówią że zmian nie będzie bo wszyscy ich kochają ?.

Kulka
Kulka
7 miesięcy temu

Ja chcę zmian na bydgoskich ulicach,bo to co Nam teraz zafundowano to jakiś dramat.Czy słyszy Pan mój głos,panie prezydencie Bruski?
Czy liczy się mój głos?
Pewnie nie,Pan wie lepiej jak ma być….

W odpowiedzi
W odpowiedzi
7 miesięcy temu

Kulka a do wojewody napisałeś skargę . Niech Ci pomoże

Janek
Janek
7 miesięcy temu

W odpowiedzi
A co wojewoda ma do bydgoskich dróg?
Kukiełko ratuszowa

Marek
Marek
7 miesięcy temu

Jeżeli Tusk miałby rządzić tak krajem, jak Bruski w Bydgoszczy to ja bardzo dziękuję za takie rządy. Ale zresztą te wybory, to jest tak jakby pojedynek Polska Niemcy, mam nadzieję że wygra Polska. Idźmy na wybory i głosujmy na Polskę